Přejít k hlavnímu obsahu
Hokejisté Vsetína sází na finskou brankářskou školu, na Lapač přichází Lipiäinen

Hokejisté Vsetína sází na finskou brankářskou školu, na Lapač přichází Lipiäinen

Vsetín

Získali zajímavou zahraniční akvizici, novou posilu. K odchovanci Adamu Pavlíčkovi se připojí finský brankář Santeri Lipiäinen. Bude se jednat o třetího zástupce finské brankářské školy v historii vsetínského hokeje.

 

„Říkal jsem si, že nadešel vhodný čas pro novou výzvu. Zkusit jít hrát do zahraničí. Cítil jsem, že potřebuji změnu a chtěl jsem ve své kariéře udělat krok vpřed. Vsetín je jedním z nejlepších týmů v lize a nabízí mi skvělé prostředí pro osobní rozvoj. Slyšel jsem, že Vsetín má skvělé fanoušky. Těším se, až si před nimi budu moct zahrát,“ sdělil k podpisu smlouvy s VHK.

 

Po Sasu Hovim a Simovi Vehviläinenovi se bude jednat o třetího brankáře finské národnosti ve vsetínském klubu.

 

I díky výše zmíněným faktům se na Valašsku od osmadvacetiletého brankáře čekají velké věci. Zda se bude o post jedničky ucházet společně s Maximem Žukovem zatím není jasné, nicméně finského brankáře čeká určitě velká výzva, neboť doposud nepůsobil v kariéře mimo rodné Finsko.

 

Lipiäinen je rodákem z finského města Lappeenranta a také odchovancem místního klubu Saipa. Mimo mateřský klub strávil dvě sezony v dorostenecké kategorii v dresu svého pozdějšího působiště týmu Ketterä. V Saipě, hrající nejvyšší finskou soutěž, chytal až do juniorských let. Po přechodu do seniorské kategorie dostal výrazný prostor v již zmíněném klubu Ketterä, kde hned ve své první sezoně přispěl k postupu ze třetí nejvyšší finské soutěže do Mestis. 

 

V Ketterä působil od roku 2016 až do současnosti. Vypracoval se v jednoho z nejlepších brankářů druhé nejvyšší soutěže Mestis a se svým týmem dokráčel v posledních dvou sezonách až do finále play-off, kde bral se svými spoluhráči stříbrné medaile. Ketterä pak i díky Lipiäinenovi vyhrála Mestis v letech 2021 a 2022. V play-off 2022 byl Lipiäinen dokonce vyhlášen nejlepším brankářem a v poslední sezoně se pochlubil i množstvím nejvíce vychytaných čistých kont, když hned pětkrát zavřel svou branku. 

 

Autor: Michal Konečný

Foto: VHK Robe Vsetín