Přejít k hlavnímu obsahu
Hasiči z Velkých Karlovic ukázali, že mají dobré srdce

Hasiči z Velkých Karlovic ukázali, že mají dobré srdce

Vsetín

Dobrých skutků není nikdy dost. Své o tom vědí hasiči z Velkých Karlovic, kteří se rozhodli podpořit dětské oddělení Vsetínské nemocnice. Věnovali mu dary za bezmála 20 tisíc korun.

 

Čtyři desítky párů dětských přezůvek, kreslicí potřeby, sirupy a hračky předali dobrovolní hasiči z Velkých Karlovic-Podťatého dětskému oddělení Vsetínské nemocnice. Do aktivity se zapojil nejen hasičský sbor - sběrné místo bylo v karlovické knihovně a pomocnou ruku podali místní rodáci, lidé, kteří měli pozitivní zkušenost s hospitalizací na dětském oddělení, a mnozí další. Celková hodnota daru přesáhla devatenáct tisíc korun.

 

Oslovili jsme zdravotníky s dotazem, co by aktuálně potřebovali. Do pomoci se následně zapojila řada lidí, hodně nám pomohly sociálně sítě. Ozvali se dárci nejen z našeho regionu, ale z mnoha dalších míst Moravy,“ uvedl Martin Pavelka z SDH Velké Karlovice-Podťatého. A proč právě pomoc dětskému oddělení? „Sám mám osobní zkušenost, dcera zde byla před lety hospitalizována, znám další, kterým zde bylo pomoženo. Zároveň jsme ale chtěli ukázat dětem, našim nejmladším hasičům, že je důležité pomáhat, že to má smysl,“ dodal Pavelka.

 

Zaměstnanci si pomoci hasičů velmi váží. „Přáli jsme si, aby nám pomohli zajistit přezůvky pro naše dětské pacienty, které budou omyvatelné a dezinfikovatelné, opakovaně využitelné. Stává se, že k nám přivezou pacienta přímo z letního tábora, lyžařského výcviku, po nehodě, nečekané události, jen v tom, co má na sobě. Teď už máme zásobu přezůvek a jsme za ně vděční. Ještě jednou všem děkujeme,“ uvedla vrchní sestra dětského oddělení Eva Kovářová.

 

Foto: Vsetínská nemocnice