Přejít k hlavnímu obsahu
Motorkář utrpěl po střetu s dodávkou těžká zranění

Motorkář utrpěl po střetu s dodávkou těžká zranění

Vizovice

Těžká zranění utrpěl v neděli před šestou hodinou večer motorkář, který se v centru Vizovic srazil s dodávkou. V té se nacházelo celkem osm cestujících, kterým se naštěstí nic nestalo.

 

V neděli v 17:35 hodin v centru Vizovic nedala jednačtyřicetiletá řidička dodávky Volkswagen při vyjíždění od prodejny potravin přednost devětačtyřicetiletému řidiči motocyklu Yamaha, který jel po hlavní silnici směrem na Vsetín, a srazila ho. Po střetu zůstal řidič motorky těžce zraněný.

 

Pacient si stěžoval na bolest hrudníku, zad a pravé horní končetiny. Záchranáři muže vyšetřili, zajistili žilní linku, podali analgosedaci, infuzi, kyslíkovou masku, naložili mu krční límec a imobilizovali vakuovou matrací. Motorkář měl naštěstí nejen přilbu, ale i chránič páteře,“ uvedli záchranáři na webu ZZS ZK.

 

I přesto muž utrpěl mnohačetná poranění, se kterými ho záchranáři převezli na urgentní příjem Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.

 

Posádka vozu, ve kterém cestovalo osm osob, z toho šest dětí, zraněna nebyla. „Hasiči pomohli s naložením raněného a účastníkům poskytli první psychickou pomoc,“ informovali hasiči na svém facebookovém profilu.

 

Dechová zkouška u řidičky byla negativní. Škoda na dopravních prostředcích je předběžně vyčíslena na 160 tisíc korun.

 

"Veškeré okolnosti této dopravní nehody budou prověřovat zlínští kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty," dodala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

 

Záznam kamery najdete zde.

 

Foto: ZZS ZK