Přejít k hlavnímu obsahu
Lyžařská sezóna končí. Vlek na sjezdovce Horal ve Velkých Karlovicích se v neděli rozjede naposledy

Lyžařská sezóna končí. Vlek na sjezdovce Horal ve Velkých Karlovicích se v neděli rozjede naposledy

Velké Karlovice

Končící období jarních prázdnin a příchod jara znamená závěr lyžařské sezóny na sjezdovce Horal ve Velkých Karlovicích. Lyžařský vlek se zde rozjede naposledy v neděli 19. března.

 

Vášniví lyžaři mají o víkendu poslední příležitost si u nás zalyžovat a využít současné skvělé podmínky. Na sjezdovce je ještě stále 40 centimetrů sněhu, lyžujeme bez front. V provozu bude až do neděle i Lyžařská škola Razulák, která má ještě volné termíny lekcí lyžování i snowboardingu,“ uvedla mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

 

Lyžařskou sezónu ukončuje Resort Valachy s posledním týdnem jarních prázdnin už několik let. Zájem o lyžování totiž poté zcela opadá a provoz vleku nemá smysl.

 

Hned v příštím týdnu se pustíme do pravidelné jarní údržby hotelu Horal, který kvůli tomu bude od 19. do 24. března zavřený, a to včetně relaxačního centra Wellness Horal. Už se začínáme chystat na letní sezónu a hlavně blížící se Velikonoce, na které chystáme pro hosty pestrý doprovodný program s lidovými tradicemi a kurzy pečení mazanců či frgálů,“ doplnila mluvčí.

 

S končící lyžařskou sezónou je Resort Valachy spokojený, přestože návštěvnost sjezdovky mírně klesla. Naopak velký zájem byl o lyžařskou školu, kterou ve zvýšené míře využívali i dospělí.

 

Návštěvnost hodně souvisela s počasím, které nebylo ideální. Občas i pršelo, bohužel zrovna o víkendech, které jsou z pohledu návštěvnosti nejdůležitější. Naše služby na druhou stranu naštěstí nejsou postaveny na lyžování, poskytujeme hlavně ubytování a máme dvě wellness centra. Když nebyly dobré podmínky na lyže, přesouvali se lidé do wellness. Návštěvnost termálních bazénů se díky tomu letos v zimě naopak mírně zvýšila. Také s obsazeností hotelů jsme spokojení,“ zhodnotil generální ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla.