Přejít k hlavnímu obsahu

O nové městské byty se bude soutěžit

Valašské Meziříčí

Vedení Valašského Meziříčí nechalo zrekonstruovat bytový dům na ulici Jičínská. Osm z dvanácti moderně opravených bytů teď nabídne k pronájmu zájemcům z řad široké veřejnosti.

 

Loni na podzim zahájila radnice rozsáhlou rekonstrukci městského bytového domu v ulici Jičínská, která vyšla na 13,6 milionů korun. „Stavební práce se týkaly zateplení objektu včetně výměny oken a dveří a také kompletní rekonstrukce vnitřních prostor. Celkové náklady činily 13,6 milionu korun. Zároveň jsme na zateplení získali dotaci 2,5 milionu z Integrovaného regionálního operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj,“ uvedl starosta Robert Stržínek, který si nyní s místostarostkami Zdislavou Odstrčilovou a Yvonou Wojaczkovou opravený bytový dům prohlédl.

 

V domě na ulici Jičínská je k dispozici celkem 12 bytových jednotek o velikosti 1+0 až 2+1, přičemž ta největší nabízí plochu přes 100 metrů čtverečních. „Počítáme s tím, že se do domu vrátí čtveřice původních nájemníků, kteří budou platit běžné komerční nájemné. Zbývajících osm bytů bychom chtěli nabídnout k pronájmu formou soutěže s minimální vyvolávací cenou 120 až 150 korun za metr čtvereční, která vychází ze znaleckého posudku. Podmínky pro tuto soutěž zatím finalizujeme. Vyhlásit bychom ji chtěli začátkem října,“ uvedla místostarostka Zdislava Odstrčilová.