Přejít k hlavnímu obsahu
Elektromobily budou mít sraz ve Valašském Meziříčí

Elektromobily budou mít sraz ve Valašském Meziříčí

Valašské Meziříčí

Ve Valašském Meziříčí si v sobotu 20. srpna dají dostaveníčko řidiči elektrických automobilů, motorek, kol, koloběžek a dalších vozítek na elektrický pohon. Uskuteční se zde totiž v pořadí 5. ročník Srazu elektromobilů na Valašsku.

 

Oblíbená akce, která do Valašského Meziříčí pravidelně láká desítky majitelů elektromobilů, odstartuje v 10 a potrvá do 15 hodin.

 

Elektromobilita je jednou z cest šetrné dopravy, a proto ji aktivně podporujeme. V městském vozovém parku máme od roku 2017 elektromobil Hyundai IONIQ, se kterým jsme maximálně spokojeni a na akci samozřejmě nebude chybět,“ uvedl starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek.

 

Sraz elektromobilů na Valašsku si za poslední roky vybudoval skvělé jméno mezi návštěvníky i účastníky, kteří se do Valašského Meziříčí rádi vracejí. Vzhledem k tomu, že jej radnice od počátku pořádá ve spolupráci s Asociací elektromobilového průmyslu, mají se návštěvníci vždy na co těšit.

 

Chybět by tak například neměl atraktivní Tesla Dancing v podání Modelu X. Zájemci získají cenné informace o provozu elektromobilů přímo od jejich majitelů a nejen děti si budou moci vyzkoušet elektrická kola, koloběžky, hoverboardy, elektrokáry a další mikromobilitu,“ prozradil tiskový mluvčí města Jakub Mikuš.

 

Na území Valašského Meziříčí jsou pro podporu elektromobility hned tři rychlonabíjecí stojany, což znamená, že zde lze vůz snadno „natankovat“ za přibližně 20 minut.