Přejít k hlavnímu obsahu
Ve Zlínském kraji došlo k několika dopravním nehodám

Ve Zlínském kraji došlo k několika dopravním nehodám

Po 22. 3. 2021 - 10:05 Uherský Brod

Zima se ještě nevzdává. Namrzlé vozovky dnes ráno výrazně komplikovaly situaci řidičům ve Zlínském kraji. Během krátké chvíle museli hasiči zasahovat u tří dopravních nehod na Uherskobrodsku a Kroměřížsku.

 

Jako první k nehodě vyjížděli krátce před šestou hodinou ranní hasiči ze stanic Luhačovice a Uherský Brod, kteří byli vysláni k havárii osobního vozidla, se kterým řidička sjela mimo silnici a skončila na louce. Nehoda se stala na namrzlé silnici mezi Uherským Brodem a Polichnem na Uherskohradišťsku. Při nehodě se řidička zranila a skončila v péči záchranářů.

 

O několik minut později se stala druhá nehoda, a to tentokrát v Žeranovicích na Kroměřížsku, kde taktéž byla silnice velmi namrzlá. Zde došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Hasiči u aut provedli protipožární opatření a odpojení autobaterií a v místě nehody usměrňovali dopravu. Nehoda si vyžádala jedno zranění řidičky, které poskytli první předlékařskou péči zasahující hasiči. Dva muži z druhého auta vyvázli bez zranění.

 

Holešovští hasiči při cestě z dopravní nehody v Žeranovicích zpět na svou stanici narazili na další dopravní nehodu, a to v Martinicích na Kroměřížsku. Střetla se zde dvě vozidla. Také zde byla namrzlá silnice. Hasiči u vozidel provedli protipožární opatření a odpojili autobaterie. Taktéž u vozidel došlo k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem. Při nehodě byly zraněny dvě osoby. Jednu z nich převezli přivolaní záchranáři do nemocnice k dalšímu vyšetření.

 

Zdroj: HZS Zlínského kraje