Přejít k hlavnímu obsahu
Zvěř způsobila během víkendu na Uherskohradišťsku několik havárek

Zvěř způsobila během víkendu na Uherskohradišťsku několik havárek

Čt 27. 10. 2022 - 08:02 Uherské Hradiště

Od pátečního večera došlo na silnicích Uherskohradišťska k několika střetům vozidel se zvěří. V jednom případě se škoda na havarovaném automobilu vyšplhala na 150 tisíc korun.

 

V pátek 21. října kolem sedmé večer mezi obcemi Bánov a Uherský Brod vběhla řidiči Fabie do cesty srna. „Ten již nehodě nedokázal zabránit a došlo ke střetu. Srážkou mu tak vznikla škoda na vozidle ve výši 50 tisíc korun,“ uvedla k první nehodě policejní mluvčí Milena Šabatová s tím, že jen o deset minut později mezi Starým Hrozenkovem a Bystřicí pod Lopeníkem vběhl pod kola Hyundaie daněk, který způsobil škodu za 120 tisíc.

 

V sobotu v jednu hodinu po půlnoci došlo ke střetu jelena s Passatem v úseku mezi obcemi Hluk a Dolní Němčí. Poškození auta je v tomto případě vyčísleno na 50 tisíc korun.

 

Laň vběhla do cesty řidiči vozidla Ford Kuga, který jel v neděli nad ránem od Pitína na Bojkovice. „V tomto případě prozatím nebyla škoda vyčíslena,“ pokračovala Šabatová.

 

Největší škoda na majetku však vznikla v neděli krátce po poledni při střetu jelena s vozidlem značky Toyota. Řidič v ten moment projížděl úsekem mezi Bystřicí pod Lopeníkem a Starým Hrozenkovem. „Ani on již střetu nedokázal zabránit. Srážkou mu vznikla škoda cirka za 150 tisíc,“ sdělila policejní mluvčí.

 

Ke zranění řidičů v žádném z uvedených případů nedošlo. „U všech byla provedena dechová zkouška, která vyšla negativní,“ řekla Šabatová a dodala, že o zvěři byli informování zástupci příslušných mysliveckých sdružení, kteří se postarali o její odvoz.

 

Řidičům v podobných situacích bohužel nezbývá nic jiného, než aby byli obezřetní a plně se soustředili na řízení zejména poblíž lesů a polí v jakoukoliv dobu,“ upozornila řidiče Milena Šabatová.