Přejít k hlavnímu obsahu
Zrekonstruovaná budova UTB v Uherském Hradišti nabízí novou odpočinkovou zónu nebo expozici Tomáše Bati

Zrekonstruovaná budova UTB v Uherském Hradišti nabízí novou odpočinkovou zónu nebo expozici Tomáše Bati

Uherské Hradiště

Budova Fakulty logistiky a krizového řízení UTB ve Zlíně sídlící v Uherském Hradišti prošla zdařilou rekonstrukcí, která vyšla na 15 milionů korun. Objekt má nový moderní vstup, zrekonstruované posluchárny a novou odpočinkovou zónu před samotnou budovou. Novinkou je také expozice Tomáše Bati.

 

„Na tuto myšlenku nás přivedli vlastně samotní studenti, na naší fakultě informace o Tomáše Baťovi dosud chyběly. Proto jsme se rozhodli ve čtvrtém patře udělat expozici, kde se návštěvníci dozví více o jeho životě,“ přibližuje děkanka fakulty Zuzana Tučková.

 

Před budovou fakulty mohou návštěvníci využít novou chill zónu, která je vystavěna v duchu udržitelnosti. „Snažili jsme se to propojit do environmentální udržitelnosti. Chceme ukázat, že i malý prostor může být relativně rozmanitý,“ popisuje  Matyáš Adam z Ústavu Environmentální bezpečnosti FLKŘ.

 

V zóně je klasická parková úprava včetně keřů. Důraz je kladen na regionální flóru, hlavně na karpatskou květenu typickou pro tuto oblast. Své místo si zde našel také rybníček s dešťovou vodou, nechybí broukoviště ani hmyzí domečky. „Prostředí by mělo být vhodné pro různé druhy hmyzu i ptáky, v plánu máme i retenční nádrž na dešťovou vodu, která by se využívala na zalévání,“ dodává Matyáš Adam.

 

„Vzniklo tady krásné místo. Vstup, zelená zóna i expozice o Tomáši Baťovi. Je to věc, která prospívá prostředí pro vzdělávání studentů a pomáhá samotné fakultě, aby se více etablovala ve městě. Provázanost města s univerzitou je větší a větší,“ oceňuje starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

 

Celý projekt je tak jakýmsi úvodem k novému bakalářskému programu Environmentální bezpečnost, který se otevře od nového akademického roku. „Navštěvovat by jej měla skupina přibližně třiceti studentů,“ upřesnila děkanka Zuzana Tučková.

 

Fakulta logistiky a krizového řízení je jednou z šesti fakult zlínské univerzity. Vznikla v roce 2009 a nyní ji navštěvuje 1300 studentů.