Přejít k hlavnímu obsahu

Uherským Hradištěm prošel Tříkrálový průvod na koních a s velbloudem

Út 4. 1. 2022 - 14:02 Uherské Hradiště

V Uherském Hradišti byla v pondělí symbolicky zahájena Tříkrálová sbírka roku 2022. Obyvatelé města i jeho návštěvníci mohli v odpoledních hodinách v centru pozorovat průvod, ve kterém nechyběli Tři králové na koních ani velbloud.

 

Tříkrálová sbírka se letos na území celé České republiky koná od 1. do 16. ledna. Tříkrálový průvod prošel v pondělí 3. ledna také ulicemi Uherského Hradiště, aby lidem připomněl, že sbírka už byla zahájena. V kostýmech Tří králů vyšli ze sídla uherskohradišťské Charity na Velehradské třídě také její ředitel Jiří Jakeš a projektový manažer Dalibor Jirásek.

 

Jen na Uherskohradišťsku se do organizace zapojuje více než 1200 dobrovolníků z 46 měst a obcí, které pod Charitu Uherské Hradiště spadají. "Někde absolvují skupinky Tří králů výhradně obchůzku, jinde budou mít vedle obchůzky i tzv. pevné kasičky v obchodech či různých institucích. Jsou ale i obce, kde budou pouze pevné kasičky. Vše záleží na rozhodnutí jednotlivých obcí,“ uvedla koordinátorka Tříkrálové sbírky v Uherském Hradišti Marcela Kokoliová.

 

Uvědomujeme si, že bez tohoto obrovského množství dobrovolníků bychom sbírku vůbec nemohli pořádat. Nesmírně si proto vážíme jejich obětavosti a nasazení. Samozřejmě, že velké poděkování patří i všem, kdo jim otevřou dveře svých domovů a do sbírky přispějí,“ řekl ředitel Charity Uherské Hradiště Jiří Jakeš, který se spolu s dalšími charitními pracovníky zapojuje do koledování každoročně.

 

Výtěžek Tříkrálové sbírky letos podpoří Domácí hospic Antonínek, obnovu vozového parku pro charitní terénní služby a pomůže také občanům Uherskohradišťska, kteří se ocitli z jakéhokoli důvodu v nouzi.

 

Koledníci budou jednotlivé obce obcházet především v sobotu 8. ledna. „Ve větších městech budou samozřejmě skupinky obcházet více dnů, protože by to například konkrétně v Uherském Hradišti za jeden den nestihli. Asistenti sbírky si v jednotlivých obcích po poradě s tamními knězi a starosty stanovují přesné dny a hodiny obchůzek sami,“ upřesnil Jiří Jakeš.

 

Pevná kasička bude v Uherském Hradišti umístěna ve Stanclově lékárně na Masarykově náměstí, kam mohou lidé přispívat v průběhu celého tříkrálového koledování až do neděle 16. ledna.