Trefa Havlíka neplatila. Slovácko těsně podlehlo druholigovému Kielu

Uherské Hradiště

Fotbalisté Slovácka na herním soustředění v Rakousku prohráli i druhý duel. Svěřenci trenéra Martina Svědíka po řeckém Olympiakosu Pireus nestačili ani na Kiel, soupeři z druhé německé ligy podlehli těsně 0:1. Středeční duel, který mnoho šancí nepřinesl, rozhodl v 17. minutě Pichler. Celek z Uherského Hradiště po vyrovnaném zápase litoval hlavně neuznané branky záložníka Marka Havlíka, který rozhodčí pro údajné nedovolené postavení ve zdi neuznali.

Moravané nastoupili do utkání bez navrátilce Cicilii, větší prostor dostali spíše hráči širšího kádru. První poločas příliš šancí nenabídl. Kiel zahrozil hned v úvodu, gólman Fryšták tvrdou střelu ale vyboxoval.

Německý tým se ujal vedení v 17. minutě. Po rychlé akci dostal míč do pokutového území Pichler a přesnou střelou na zadní tyč otevřel skóre.

Dostali jsme zbytečný gól po chybě stopera, který nedostoupil a nenapadal hráče před vápnem. Byl to laciný gól, věřím, že Onuoha se z toho poučí a chybu opakovat nebude,“ zhodnotil gólovou situaci asistent trenéra 1.FC Slovácko Jan Baránek.

Slovácku se v deštivém počasí nedařilo dostat soupeře pod větší tlak a gólman Dahne byl téměř bez práce. Stejné to však bylo i na druhé straně, kdy veškeré šance končily před pokutovým územím.

Moravané sice byli ve druhém poločase aktivnější, ale stejně jako v první půli dopláceli na nepřesnou předfinální fázi. Slovácko sice dokázalo srovnat z přímého kopu, gól Havlíka ale neplatil kvůli údajnému nedovolenému postavení ve zdi.

Celku z Uherského Hradiště nepomohlo ani hromadné prostřídání sestavy v 60. minutě. Jedinou vážnější šanci měl Petržela, ale pálil jen do vlastního spoluhráče.

Hráli jsme proti fyzicky velmi vyspělému soupeři, který nás dostupoval, hrál tvrdě na hranici a i za hranicí možného způsobu. Myslím si, že tam bylo spoustu věcí i za hranou, ale to tak někdy s takovým soupeřem bývá. Mrzí nás každá porážka a v posledním zápase přípravy to budeme chtít odčinit a naladit se vítězně na ligu,“ dodal Baránek.

Fotbalisté Slovácka zakončí herní kemp v sobotu, kdy v generálce na novou sezonu FORTUNA:LIGY vyzvou rakouského mistra, Red Bull Salcburk.