Přejít k hlavnímu obsahu
Tomáš Šulaj Cenu Thálie za roli Jidáše nezískal, zklamaný ale nebyl

Tomáš Šulaj Cenu Thálie za roli Jidáše nezískal, zklamaný ale nebyl

Uherské Hradiště

Na slavnostním předávání Cen Thálie za nejlepší herecké výkony loňského roku, které v sobotu večer hostilo Národní divadlo, mělo své želízko v ohni také Slovácké divadlo. Mezi tři nejlepší herce v kategorii Muzikál, opereta a jiné hudebnědramatické žánry se probojoval Tomáš Šulaj za roli Jidáše v rockové opeře Jesus Christ Superstar režiséra Doda Gombára.

 

I když herecká asociace dala před Jidášem v podání Tomáše Šulaje nakonec přednost Lumíru Olšovskému, který exceloval jako Henry Higgins v muzikálu My Fair Lady, uherskohradišťský herec zklamán nebyl.

 

Člověk si vždycky vnitřně přeje, aby na pódiu zaznělo jeho jméno, ale už nominace a možnost být v takový večer v Národním divadle mezi těmi nejlepšími, je obrovským úspěchem a oceněním,“ řekl po předávání nejprestižnějšího českého hereckého ocenění Tomáš Šulaj.

 

V sobotu večer Šulajovi ze všech sil držela palce přímo v Národním divadle i ředitelka Slováckého divadla Libuše Habartová.

 

Chtěla bych Tomovi Šulajovi moc pogratulovat k tomu, že byl navržen do užší nominace na cenu Thálie. Přesto, že toto nejvyšší ocenění nakonec neproměnil, už samotná nominace je velkým oceněním jeho práce. Vím, že takto podobně to vnímají i ostatní herečtí kolegové. Ceny Thálie jsou velký herecký svátek a já si velmi vážím toho, že jsme letos v Národním divadle u toho mohli být. Tome, děkujeme a zlom vaz!“ pogratulovala Šulajovi principálka Slováckého divadla.

 

Doma už Tomáš Šulaj jednu Cenu Thálie má, a to za roli Jerryho v muzikálu Donaha!, který ve Slováckém divadle režíroval Radek Balaš.

 

Do užší nominace letošních Cen Thálie v kategorii Muzikál, opereta a jiné hudebnědramatické žánry se dostala také uherskohradišťská rodačka Kristýna Daňhelová, která v současné době působí v Městském divadle Brno. Ani ona však nominaci, kterou si vysloužila za roli Jany Eyrové ve stejnojmenné inscenaci, nakonec ve vítězství neproměnila.

 

Foto: Slovácké divadlo