Přejít k hlavnímu obsahu
Slovácko v generálce otočilo duel s NK Bravo, Šuvalija bude dál hostovat

Slovácko v generálce otočilo duel s NK Bravo, Šuvalija bude dál hostovat

Uherské Hradiště

Proměněná penalta záložníka Vlastimila Daníčka v nastaveném čase rozhodla sobotní přípravný duel fotbalistů Slovácka proti slovinskému týmu NK Bravo. Svěřenci trenéra Martina Svědíka v generálce, kterou ovlivnilo nepříznivé počasí, zvítězili 2:1 a naladili se na jarní část FORTUNA:LIGY, kterou odstartují za týden doma proti Českým Budějovicím.

 

„Sehráli jsme tři přípravné zápasy s kvalitními soupeři na přírodní trávě, což bylo nejpodstatnější, že jsme hráli a trénovali na přírodním povrchu, byť terény nebyly jednoduché, protože dost pršelo. Navzdory tomu to mělo, oproti umělé trávě, přidanou hodnotu,” hodnotí soustředění v Chorvatsku asistent trenéra Slovácka Jan Palinek.

 

Po remíze s Hajdukem Split Slovácko prohrálo s maďarským týmem Budafoki MTE 0:1. V posledním zápase nakonec otočilo nepříznivý stav a zvítězilo 2:1.

 

„Výborný soupeř, který měl rychlý přechod do útoku s rychlostními typy hráčů, kteří byli navíc technicky velmi dobře vybavení. Podařilo se nám v závěru skóre otočit, čehož si ceníme,” říká Palinek, který věří, že mužstvo je na jaro připraveno a drobné nedostatky se podaří v týdnu doladit.

 

„Myslím, že po kondiční stránce jsme dobře připravení, i když letošní příprava byla krátká a svým způsobem specifická. V zápasech jsme si vytvářeli docela dost příležitostí, ale nebyli jsme produktivní podle našich představ. Ještě musíme nějaké věci doladit, což si snad sedne během těchto pár dní do startu jarní části ligy,” dodává Palinek.

 

Po návratu z Chorvatska si Kadlec a spol. chvíli odpočinou, v týdnu se pak začnou chystat na sobotní utkání proti Českým Budějovicím. Začátek je v patnáct hodin.

 

Trenér Svědík už nepočítá s Aldenem Šuvalijou. Mladý obránce bude i na jaře hostovat na Slovensku ve Zlatých Moravcích, kde působil už na podzim.

 

Přípravný fotbal -

NK Bravo – 1.FC SLOVÁCKO 1:2 (1:0)

Branky: 27. Nasan Simon - 90. Šašinka, 95. Daníček z penalty

Slovácko: Nguyen – Reinberk (46. Tomič), Hofmann (60. Daníček), Kadlec (46. Břečka), Doski (60. Holzer) - Petržela (60. Sinyavskiy), Daníček (46. Trávník), Kohút (60. Šašinka), Havlík, Brandner (46. Kim) – Vecheta (75. Mihálik). Trenér: Svědík. 

 

Autor: Michal Konečný

Foto: 1. FC Slovácko