Slovácko při premiéře trenéra Westa doma remizovalo se Slavií, gól nepadl

Uherské Hradiště

Fotbalisté Slovácka v prvním utkání nové sezóny a zároveň v prvním soutěžním utkání pod Romanem Westem remizovalo s favorizovanou Slavií Praha 0:0. Do ročníku tak vstupuje ziskem jednoho bodu.

Je to pro nás cenný zlatý bod, když si uvědomíme, jak silnému a nabitému soupeři jsme dnes čelili,“ prohlásil nástupce Martina Svědíka ve funkci trenéra.

Vicemistrovi a největšímu favoritovi na titul nepomohlo k očekávanému vítězství ani 10 reprezentantů z nedávného mistrovství Evropy, které kouč Jindřich Trpišovský postupně nasadil do hry.

Sestava Slavie se nedala vůbec trefit. Když jsem viděl zápis, kdo za ni hraje a jakou má lavičku, tak to je na české poměry brutální síla,“ prohlásil West.

S výkonem mužstva byl spokojený. „Do zápasu jsme vstoupili slušně, byli jsme aktivní. Postupem času nás výborný soupeř přitlačil. Do přestávky jsme šli za bezbrankového stavu, i když jsme náznaky šancí měli i my. Ve druhé půli soupeř utahoval opratě čím dál víc. Po hodině poslal na hřiště další brutální sílu, ale my jsme se jí dobrou a hlavně bezchybnou hrou ubránili. Hodně nám pomohl Heča. Škoda, že jsme v závěru nedotáhli některé brejkové situace, mohlo to být ještě veselejší,“ ví dobře.

Celek z Uherského Hradiště navzdory překvapivé remíze v lize se Slavií podvanácté za sebou nezvítězil. Doma v nejvyšší soutěži nevyhrál v posledních osmi utkáních.

Další zápas sehraje příští neděli v Mladé Boleslavi.

1.FC Slovácko - Slavia Praha 0:0

Rozhodčí: Rouček - Caletka, Kubr - Radina (video). ŽK: Kohút, Doski, Blahút, West (trenér) - Oscar, Bořil. Diváci: 7353.

Slovácko: Heča - Reinberk (69. Ndefe), Vaško, Hofmann, Doski - Trávník, Kohút (80. Souček) - Blahút (80. Azevedo), Havlík, Sinjavskij - Cicilia (59. Vecheta). Trenér: West.

Slavia: Kinský - Holeš, Ogbu, Vlček (44. Zima) - Douděra (59. Schranz), Prebsl, Oscar (59. Ševčík), Bořil - Jurásek (59. Chorý), Provod (73. Vorlický) - Chytil. Trenér: Trpišovský.