Slovácko na úvod jara přemohlo České Budějovice. Rozhodl střídající Holzer

Uherské Hradiště

Trefa střídajícího Daniela Holzera rozhodla úvodní jarní duel fotbalistů Slovácka, kteří v 17. kole FORTUNA:LIGY zdolali České Budějovice 1:0 a posunuli se na šesté místo tabulky.

První poločas nesl všechny znaky prvního zápasu po zimní přípravě. Chyběla mi větší sehranost i vyhranost, tím pádem jsme soupeře nedostali pod tlak tak, jak jsme chtěli. Zatrnulo mi ve 13. minutě, kdy Ngyuen namazal Horovi, ale Kadlec za něj zaskočil. V poločase jsme si něco řekli, a to se projevilo od vystřídání po hodině hry. Trpělivě jsme pracovali dál, po gólu jsme měli ještě jednu šanci. Jsem rád, že jsme to zvládli vítězně, protože Budějovice dobře bránily,“ uvedl trenér Slovácka Martin Svědík.

Úvodní minuty byly na obtížném terénu pro obě strany o seznamování, ale Slovácko se postupně dostávalo k převaze. První šanci měli paradoxně hosté po rozehrávce Nguyena, kterou vystihl Hora a situaci hasili na brankové čáře Nguyen s Kadlecem. Slovácko mělo větší šance v poslední čtvrthodině první půle. Nejdřív po přihrávce Brandnera zakončoval zevnitř vápna těsně vedle Kohút. Chvíli před půlí Kohút centroval z levé strany na bližší tyč, kde Kalabiška hlavičkoval také těsně mimo.

Druhou půli odstartovala Reinberkova rána, kterou obrana tečovala mimo. Pak opět Reinberka vyslal Petržela, ovšem tentokrát zasáhl brankář Janáček. Pak byl blízko brance ve svém premiérovém startu Kim po přistrčení od Vechety, ale obránci Dynama situaci vyřešili.

Rozhodla tak situace ze 70. minuty, kdy centr Havlíka našel Daniel Holzer a píchl míč za brankáře. Kim se málem prosadil i v nastaveném čase, kdy obstřelil obránce a trefil tyčku. Slovácko vstoupilo do jarní části vítězně.

FORTUNA:LIGA, 17. kolo -

1. FC Slovácko - Dynamo České Budějovice 1:0 (0:0)

Branka: 70. Holzer. Rozhodčí: Všetečka - Hrabovský, Pečenka. ŽK: Vecheta, Kadlec - Hora, Králik, Broukal. Diváci: 2714.

Slovácko: Nguyen - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Kalabiška - Havlík, Daníček - Petržela (76. Duskí), Kohút (62. Kim Sung-pin), Brandner (62. Holzer) - Vecheta (87. Šašinka). Trenér: Svědík.

Č. Budějovice: Janáček - Broukal, Havel, Králik, Skovajsa - Čolič, Čermák, Hellebrand (79. Matoušek), Hora - Potočný (87. Hais), Zajíc (62. Adediran). Trenér: Nikl.