Přejít k hlavnímu obsahu
Slovácké léto přinese nové sporty a pokusí se najít dárce pro Šimonka

Slovácké léto přinese nové sporty a pokusí se najít dárce pro Šimonka

Uherské Hradiště

Už jen týden zbývá do okamžiku, kdy se hlavní náměstí v srdci Slovácka promění v jedinečnou beachovou arénu, kterou by místním mohli závidět kdejaké přímořské destinace! V pořadí 15. ročník sportovně-hudebního festivalu Slovácké léto se letos ponese v duchu hesla „radost z pohybu“.

 

Přípravy na Slovácké léto vrcholí. Do Uherského Hradiště i letos dorazí přední české a slovenské kapely a chystají se tradiční sportovní turnaje. Přibydou však i novinky.

 

Po dvou letech, kdy jsme měli omezené možnosti sportovat, chceme zapojit děti i dospělé opět do aktivního pohybu. Proto už jsou otevřené registrace na všechny sporty a věříme, že si z nich vybere opravdu každý – aktivní sportovci, rodiny i senioři. Jako motto letošního Slováckého léta jsme zvolili ‚radost z pohybu‘,“ říká zakladatel festivalu Marek Pochylý.

 

Novinkou ve sportovní části programu bude hned první víkend zasvěcený mimo jiné streetovým sportům. Ve spolupráci s Ballin' Zlín proběhne na Kolejním nádvoří několik aktivit zaměřených například na streetball, parkour nebo streetdance.

 

Program je určený zejména pro děti, které se snažíme přivést ke sportu přirozenou cestou. Tahákem jistě bude třeba zaplétání copánků, parkourový park, kreativní dílna nebo exhibice,“ láká na Kolejní nádvoří Zbyněk Mucha z Ballin' Zlín.

 

Každoročně je součástí Slováckého léta i červený stánek Českého národního registru dárců dřeně. Do registru už v průběhu několika ročníků Slováckého léta vstoupily stovky dobrovolníků.

 

Letos naši snahu o rozšíření počtu dárců ještě podpořil příběh Šimonka z nedalekých Babic, který dřeň akutně potřebuje. Dobrovolníci se budou moct jednoduše zaregistrovat od 1. do 6. července a nově zapsaní potenciální dárci budou navíc zařazeni do slosování o opravdu zajímavé a hodnotné ceny,“ říká PR manažerka Slováckého léta Petra Kučerová.

 

V průběhu Slováckého léta dojde i na oceňování osobností, které se celoživotně zasloužily o sport nebo kulturu. „Ocenění budeme předávat vždy před večerním koncertem a plným náměstím. Věříme, že tak zajistíme důstojnou atmosféru a zároveň inspirujeme další lidi k aktivnímu zapojení do sportovních a kulturních programů,“ vysvětluje Marek Pochylý.

 

Foto: Kateřina Nosková