Přejít k hlavnímu obsahu

Řidiči, pozor! V uherskohradišťském souměstí se bude testovat nový provoz semaforů

Uherské Hradiště

Řidiči projíždějící Uherským Hradištěm, Starým Městem a Kunovicemi budou muset od 17. listopadu za volantem pořádně zpozornět. Po dobu jednoho měsíce se totiž bude v celém souměstí testovat nový provoz semaforů.

 

Nový signální plán má sjednotit řízení semaforů a dosáhnout větší plynulosti provozu a propustnosti vozidel přes celé souměstí.

 

Hlavním a stěžejním bodem bylo co nejvíce vyladit koordinaci semaforů v celém souměstí, aby nedocházelo ke tvoření kolon na rozhraních všech tří měst,“ informoval starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha. „Nové signální plány by také měly reflektovat ranní a odpolední špičku nebo silný a slabý provoz mimo špičku,“ popsal starosta.

 

Do měsíčního testovacího provozu budou plány nasazeny 17. listopadu. Po dobu testovacího provozu by měly být sledovány a odladěny případné nedostatky. Do ostrého provozu by pak semafory v novém režimu měly přejít 17. prosince.

 

Řidiči by měli být v době testovacího provozu maximálně obezřetní, jelikož u nových signálních plánů může dojít k některým výrazným změnám, jako je například změna vyklizovací šipky na začátku a na konci zelené, úprava časů zelené a podobně.

 

Proto apelujeme nejen na řidiče, ale také na všechny další účastníky silničního provozu, aby byli mimořádně pozorní a ohleduplní, aby nedošlo ke zbytečným nehodám,“ požádal řidiče starosta Blaha.