Přejít k hlavnímu obsahu
Nepoučitelný recidivista dál kradl, co se dalo. Teď mu hrozí až tři roky za mřížemi

Nepoučitelný recidivista dál kradl, co se dalo. Teď mu hrozí až tři roky za mřížemi

Pá 1. 7. 2022 - 08:00 Uherské Hradiště

Poučka, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíte, zřejmě neplatí pro osmatřicetiletého muže z Uherskohradišťska. Toho dokonce ani tři pobyty ve vězení nepřiměly k nápravě a poučení. Policisté mu tak během měsíce sdělili již druhé podezření z trestného činu.

 

Muž v polovině května ukradl v Uherském Hradišti z nezajištěného vozidla peněženku, ve které byly doklady včetně platební karty.

 

S pomocí přiloženého pinu vybral z bankomatu deset tisíc. Další pokusy už se ovšem nezdařily, proto doklady zahodil,“ uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.

 

Policisté mu tak 31. května sdělili podezření z trestného činu krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

 

Z toho si ale muž zřejmě nic nedělal a v ten samý den v odpoledních hodinách navštívil přes otevřené okno kancelář prádelny v Uherském Hradišti, kde z psacího stolu ukradl dva tisíce korun. Stejnou cestou pak prádelnu opustil.

 

Na druhý den šel nakupovat do supermarketu, ovšem bez peněz. „Dvě láhve s alkoholem pečlivě uschoval do batohu a chtěl odejít. V tom mu naštěstí zabránil pohotový pracovník ostrahy,“ pokračovala Šabatová.

 

A aby toho nebylo málo, o pár hodin později využil nepozornosti řidiče, který před garážemi v Uherském Hradišti nechal odemčenou kabinu nákladního auta. Z té ukradl batoh, který obsahoval doklady, peníze a osobní věci ve výši šest tisíc korun.

 

Tohoto jednání se muž dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech odsouzen za jinou trestnou činnost. Nyní mu hrozí další pobyt za mřížemi v délce až tří let,“ zakončila policejní mluvčí.