Kadlec neproměnil penaltu. Slovácko i tak otočilo zápas s Cherkasy

Uherské Hradiště

Fotbalisté Slovácka zvítězili i ve druhém zápase na herním soustředění v Turecku. Svěřenci trenéra Martina Svědíka si po srbském týmu FK Radnički Niš poradili také s ukrajinským celkem FC LNZ Cherkasy, který díky brankám Kima a Vechety porazili 2:1. Celek z Uherského Hradiště po úterním přípravném utkání nemrzela ani neproměněná penalta kapitána Kadlece ve 28. minutě.

I když Slovácko vstoupilo do utkání aktivně, do vedení šlo Cherkasy. Skóre ve 13. minutě otevřel Arad Bar, jenž se prosadil po rohovém kopu.

Moravané ovšem stačili výsledek ještě do přestávky otočit. Vyrovnání zařídil po chybě soupeře v rozehrávce Kim, obrat završil chvíli před přestávkou Vecheta.

Čtvrtý tým FORTUNA:LIGY mohl dát v prvním poločase i více branek, ale Siňavský po centru Reinberka nepropálil gólmana a penaltu nařízenou za stažení Jurošky zahodil Kadlec.

První větší vzrušení ve druhém poločase bylo před gólmanem Hečou, kterému v 54. minutě pomohla brankové konstrukce. Na druhé straně se k zakončení dostali Vecheta, Havlíka a Cicilia, nemířili ovšem přesně, anebo byly jejich pokusy zablokovány některým z obránců. Naopak na druhé straně bylo k vidění několik brejků, které však postrádaly přesnost ve finální fázi.

V závěrečné desetiminutovce nejprve pálil nepříjemně Havlík a chvíli na to neprostřelil gólmana Cherkasy ani Blahút. Spoluhráče pak reflexivním zákrokem podržel Heča. Slovácko tak uspělo v Turecku i podruhé, po výhře 1:0 zaknihovalo další těsný výsledek 2:1

Celek z Uherského Hradiště už má před sebou pouze páteční generálku proti černohorskému týmu FK Buducnost Podgorica.