Fotbalistky Slovácka v Lize mistrů sahaly po senzaci

Uherské Hradiště

Fotbalistky Slovácka prožily v Lize mistryň smutnou premiéru. Celek z Uherského Hradiště v dramatickém zápase podlehl francouzskému favoritovi FC Girondins de Bordeaux těsně 1:2 a v sobotu jej v rámci prvního kola prestižní soutěže čeká už jen duel o třetí místo proti dánskému Brøndby Kodaň.

Slovácko svádělo s Bordeaux napínavý boj až do samotného závěru. I když byl favorizovaný soupeř lepší, Moravanky se srdnatě rvaly. Soupeřky měly převahu a do vedení je dostala Jaurenaová chvilku před přestávkou.

Drama přinesl až samotný závěr utkání. Slovácko nejprve dokázalo skóre srovnat, když se v nastaveném čase podařilo vyrovnat po vlastní brance Moorhouse. Bohužel ale ještě v prodloužení přišlo rozhodnutí, když po rychlém protiútoku překonala brankářku Růžičkovou Američanka Gilles, která poslala Bordeaux do dalšího boje o postup.

Slovácko se tedy v sobotu rozloučí se svojí první účastí v Lize mistryň soubojem s Brøndby IF.

Kvalifikace Ligy mistryň, 1. kolo -

Semifinále: Girondins Bordeaux – 1. FC Slovácko 2:1 (1:0), hráno v Kristianstadu (Švédsko)

Branky: 37. Jaurena, 90.+4. Berkely – 90.+3. Pěčková

Rozhodčí: V. De Cremer (Belgie)

Žlutá karta: Valášková (Slovácko)

Bez diváků.

Slovácko: Růžičková – Valášková (43. Sedláčková), Jelínková, Klímová, Janků – Holá (77. Příkaská), Janíková (58. Jonášová), Dubcová – Morávková (77. Pěčková), Žufánková, Polášková (78. Waltrová). Trenér: Bláha.