Přejít k hlavnímu obsahu
"Dva v jednom". Zlínské a Slovácké divadlo čeká festival Zaráz

"Dva v jednom". Zlínské a Slovácké divadlo čeká festival Zaráz

Ne 9. 1. 2022 - 13:01 Uherské Hradiště

Více než stovka kritiků, divadelních publicistů, režisérů a pedagogů, které doplní dvě desítky studentů herectví a divadelní produkce, zamíří 10. ledna do Zlínského kraje. Tímto datem začíná třídenní přehlídka ZARÁZ, kterou už popáté spolupořádají Městské divadlo Zlín a Slovácké divadlo Uherské Hradiště.

 

Obě scény připravily pro odbornou veřejnost koncentrovaný program inscenací a následných besed. Každé divadlo uvede během přehlídky dvě svá představení a mezi Zlínem a Uherským Hradištěm bude hosty převážet autobus.

 

„Zajímá nás názor odborné veřejnosti na naši tvorbu – bohužel jsme velmi daleko od Prahy. Festival Zaráz je možnost, jak v co nejkratším čase představit co největší možné šíři naši dramaturgii a dostat bezprostřední zpětnou vazbu v odborných diskuzích. Je to také intenzivní setkání s kolegy z Uherského Hradiště,“ uvedl ředitel MDZ Petr Michálek.

 

Zlínské divadlo na přehlídce nabídne komedií Dnes večer nevařím v režii Patrika Lančariče a muzikál Šakalí léta režiséra Dodo Gombára. Po Šakalích letech se ve zlínském divadelním klubu Dílna uskuteční velká Debata u kulatého stolu na téma financování příspěvkových organizací, resp. zapojení krajů do financování divadel tak, aby mohla být financována i samotná činnost divadel. Účast na ní potvrdili zástupci samospráv Zlína a Uherského Hradiště a také hejtman Zlínského kraje Radim Holiš. Debatu bude moderovat šéfredaktor Divadelních novin Josef Herman.

 

Vstupenky na festivalová představení jsou v prodeji i pro běžného diváka.