Přejít k hlavnímu obsahu
Do třetice všeho dobrého! Slovácké divadlo se po dvou odkladech konečně dočká premiéry Limonádníka

Do třetice všeho dobrého! Slovácké divadlo se po dvou odkladech konečně dočká premiéry Limonádníka

Uherské Hradiště

Napotřetí už to snad klapne a diváci se ve Slováckém divadle po dvou vynucených odkladech konečně dočkají premiéry parodie Limonádový Joe. Jeviště uherskohradišťské scény se promění v saloon plný drsných mužů s kolty proklatě nízko u pasu v sobotu 18. června.

 

Režie oblíbené parodie, kterou diváci znají především díky filmové verzi Oldřicha Lipského s Karlem Fialou v hlavní roli, se ve Slováckém divadle ujala Martina Schlegelová.

 

Ta titul ve spolupráci s dramaturgií Ivou Šulajovou nezvolila náhodou. Podle ní je v Limonádníkovi obsažen druh humoru, který mají lidi v Čechách a na Moravě rádi.

 

Žádní velcí hrdinové bránící spravedlnost, ale šikovný prodavač limonády, který se s tím svým nepřítelem nakonec nějak dohodne. To je náš hrdina. A pak jsou tam samozřejmě velmi dobré písničky, které už zlidověly a rádoby westernové prostředí, které všem přes čtyřicet připomíná letní kino z dětství,“ zamýšlí se režisérka, proč je Limonádový Joe tak oblíbený.

 

Do svého týmu přizvala i scénografku Janu Špalovou, kostýmní výtvarnici Anetu Grňákovou a choreografku s tajemným pseudonymem Miss Cool Cat. O hudební nastudování písní Jiřího Brdečky, Vratislava Blažka, Pavla Kopty a Jana Rychlíka se postaral Josef Fojta. Na jevišti bude hrát i živá kapela.

 

„Za léta, co do Hradiště jezdím, jsem viděla ve Slováckém divadle dost muzikálů a nikdy jsem z nich neměla ten pocit, který se často dostavuje, když se primárně činoherní soubor pustí do muzikálu: že někdo umí zpívat, jiný tancovat a další zas dobře hraje – a režisér se lépe či hůře snaží to zamaskovat. Tady dělat muzikál je radost. Ano, Slovácké divadlo nemá velké jeviště, nemá velký orchestr, nemá rozpočty jako velká muzikálová divadla, ale s tím, co má, umí velmi dobře pracovat, a naopak často vzniknou zcela svébytné verze,“ myslí si režisérka Martina Schlegelová.