Další úspěch uherskohradišťské atletiky! Tomáš Habarta si na ME doběhl pro 10. místo ve stýplu

Uherské Hradiště

Úspěchy uherskohradišťské atletiky na ME v Římě neberou konce! Skokana do dálky Petra Meindlschmida, který si v juniorském národním rekordu (803 cm) dolétl pro 7. místo, napodobil v pondělí večer běžec Tomáš Habarta, jenž ve finále stýplu obsadil 10. místo.

Běžec AC Slovácké Slavie Tomáš Habarta má za sebou životní závod. Ve finále běhu na 3000 metrů překážek proběhl cílem v čase 8:21.83 a o 85 setin vylepšil vlastní národní rekord z mítinku v polském Chorzówě.

Ve finále stýplu měla Česká republika dva zástupce. Tomáše Habartu doplnil jeho tréninkový parťák Damián Vích, který si časem 8:22.95 doběhl pro dvanácté místo.

Já jsem samozřejmě moc rád, ale vždycky to jde lépe. Myslím si, že běžecky jsme byli oba připraveni výborně. Damián měl dneska výborné překážky, což se o mně říct nedá, tam to ode mě byla docela bída,“ zhodnotil sebekriticky závod Tomáš Habarta.

Talentovaný běžec z Uherského Hradiště při závodě vsadil spíše na vyčkávací taktiku. Chtěl jsem to rozbíhat spíš z toho zadnějšího místa, aby se dalo na překážky dobře dívat, protože tam běželi v jednom chumlu. Ze začátku jsem se snažil tu skupinku dohnat, to se mi ale úplně na těch překážkách nevyplácelo. Pak jsem na posledním kilometru stahoval,“ popsal průběh finálového klání jednadvacetiletý Habarta.

Dva nejcennější kovy z mužského stýplu putují do Francie. Evropské zlato si na krk pověsil Alexis Miellet (8:14.01), druhý skončil Djilali Bedrani (8:14.36) a jako třetí finišoval Němec Karl Bebendorf (8:14.41).