Přejít k hlavnímu obsahu
Chtěla prodat koloběžku, místo toho přišla o své úspory

Chtěla prodat koloběžku, místo toho přišla o své úspory

Uherské Hradiště

Policistům to už musí připadat jako boj s větrnými mlýny. Opět totiž řeší podvodné jednání na internetu. Tentokrát chtěla žena přes portál prodat koloběžku, místo toho přišla o své úspory.

 

Žena minulý týden na internetových stránkách vystavila inzerát, že prodává závodní koloběžku za patnáct tisíc korun. Prostřednictvím aplikace Whatsapp se jí okamžitě ozvala jiná žena, že má o dopravní prostředek zájem a rovnou prodejkyni poslala odkaz na přepravní společnost, přes kterou chtěla zásilku doručit.

 

Žena prodávající koloběžku odkaz otevřela, a aniž by pojala podezření, že se nenachází na skutečných stránkách přepravní společnosti, vypsala všechny údaje včetně údajů z její platební karty. Toho využil vykutálený podvodník, který jí pak z účtu odčerpal sto dva tisíc korun,“ sdělila k případu policejní mluvčí Milena Šabatová.

 

V případě dopadení hrozí podvodníkovi až pětileté vězení.

 

Varujeme všechny, kteří na internetu něco prodávají nebo kupují, aby dávali pozor na podvodníky. V žádném případě nikomu neposílejte údaje z platební karty,“ nabádá veřejnost Šabatová.