Přejít k hlavnímu obsahu
Sedmdesátiletý muž utrpěl při práci s flexou devastující poranění

Sedmdesátiletý muž utrpěl při práci s flexou devastující poranění

Suchá Loz

Posádka záchranné služby v pondělí po poledni zachraňovala sedmdesátiletého muže, který si při práci s flexou způsobil závažný úraz levé horní končetiny. Pro seniora musel letět vrtulník, který jej transportoval do brněnské nemocnice.

 

Událost se stala včera krátce před 12:30. Operátorky zdravotnického operačního střediska na místo vyslaly záchranářskou posádku ze Suché Lozi a posádku s lékařem ze Slavičína.

 

Při příjezdu lékař ZZS zjistil, že při práci s flexou sedmdesátiletý muž utrpěl devastující poranění, když došlo téměř k amputaci ruky nad zápěstím,“ informovala mluvčí ZZS ZK Gabriela Netopilová Sluštíková.

 

Zdravotníci museli zajistit nezbytné ošetření pacienta, zejména pak zástavu krvácení, léčbu bolesti a protišoková opatření.

 

Vzhledem k tomu, že další léčba vyžadovala speciální nemocniční péči, byl zraněný muž po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče předán posádce Letecké záchranné služby Olomouckého kraje, která pacienta transportovala do brněnské nemocnice,“ upřesnila Netopilová Sluštíková.

 

Foto: ZZS ZK