Přejít k hlavnímu obsahu
Nezkušená řidička se na frekventované silnici chtěla otočit do protisměru. Vjela před projíždějící auto

Nezkušená řidička se na frekventované silnici chtěla otočit do protisměru. Vjela před projíždějící auto

Spytihněv

Ve Spytihněvi na Zlínsku došlo v neděli v podvečer k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, kterou způsobila nezkušená řidička. Ta se chtěla s vozidlem otočit do protisměru, nevšimla si však, že tam v ten okamžik projíždí jiné auto.

 

Osmnáctiletá řidička vozidla značky Hyundai vyjela od okraje komunikace, kde stála, a chtěla se s vozidlem otočit do protisměru, aniž by se na frekventované silici I. třídy přesvědčila o tom, že je vozovka v obou směrech prázdná.

 

Vjela bezprostředně před projíždějící vozidlo dvaatřicetiletého řidiče, který se srážce snažil zabránit přejetím do protisměru,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

 

I když ke střetu vozidel došlo, díky duchapřítomnosti řidiče a shodou šťastných okolností neskončila tato srážka tragicky.

 

Mladou nezkušenou řidičku i její patnáctiletou spolujezdkyni převezli záchranáři do nemocnice se zraněním. Dechové zkoušky byly u obou řidičů negativní,“ pokračovala Kozumplíková s tím, že škoda na vozidlech je vyčíslena na sto šedesát tisíc korun.

 

V žádném případě nedoporučujeme otáčení vozidel na frekventované silnici. Vždy je bezpečnější otočit se mimo hlavní komunikaci, např. na čerpací stanici nebo na jiném bezpečném místě,“ upozornila řidiče policejní mluvčí.

 

Další okolnosti této nehody prověřují dopravní policisté.

 

Foto: Policie ČR