Přejít k hlavnímu obsahu
Nový nízkoprahový klub ve Slavičíně nabízí bezpečný prostor a zábavu pro mladé lidi

Nový nízkoprahový klub ve Slavičíně nabízí bezpečný prostor a zábavu pro mladé lidi

Slavičín

Náročnou rekonstrukcí za 13,3 milionu korun prošel dům na Horním náměstí ve Slavičíně. Ve zcela nových prostorách byl před několika dny otevřen nízkoprahový klub KamPak?, kde mohou mladí lidé bezpečně a smysluplně trávit svůj volný čas.

 

Klub, který provozuje Vzdělávací, sociální a kulturní středisko při Nadaci Jana Pivečky, je k dispozici všem mladým ve věku od 11 do 26 let. Mohou zde trávit svůj volný čas, potkávat se s kamarády, ale také nalézt pomoc při řešení obtíží, se kterými se mohou v životě setkat.

 

K dispozici je zde mnoho stolních her, stolní hokej, herní konzole, šipky, ping pong, ale například i vybavená hudební zkušebna. Samozřejmostí je bezdrátový přístup k internetu. Školou povinní zde mají možnost tisku materiálů do školy,“ přiblížila mluvčí Zlínského kraje Soňa Ličková s tím, že všechny své služby poskytuje klub zdarma.

 

Klub nabízí mladým bezpečný prostor pro jejich rozvoj a zároveň plní funkci prevence před nástrahami života dospívajících, jako jsou drogy a další společensky negativní jevy.

 

Foto: Zlínský kraj