Přejít k hlavnímu obsahu
Rožnov pod Radhoštěm ožil Masopustní veselicí

Rožnov pod Radhoštěm ožil Masopustní veselicí

Po 21. 2. 2022 - 10:11 Rožnov pod Radhoštěm

Fašankový rej před dlouhým čtyřicetidenním půstem už mají za sebou v Rožnově pod Radhoštěm, kde se v sobotu konala tradiční Masopustní veselice. Ta nabídla nejen průvod masek s lidovým voděním medvěda, ale také tanec, zpěv a spoustu zabijačkových specialit.

 

Masopustní veselice začala v sobotu 19. února dopoledne na Masarykově náměstí. První kroky masopustního průvodu vedly na rožnovskou radnici, kde už čekal starosta města Jiří Pavlica společně s místostarostkou Kristýnou Kosovou.

 

Jsem moc rád, že se v Rožnově dodržují takováto příjemné tradice. Rád bych poděkoval všem, kteří se účastnili a stavili se také za námi na radnici,“ řekl starosta města Jiří Pavlica, jenž všem popřál úspěšnou obchůzku po městě a předal žezlo opravňující nadvládu nad městem do půlnoci toho dne.

 

Místostarostka Kristýna Kosová poté předala průvodu voňavé masopustní koblihy a vysloužila si tak tradiční taneček s hřebenářem a následně s medvědem. „Masopustní veselice se dle mě velmi vydařila. Rožnovské náměstí ožilo a zúčastnilo se několik stovek lidí, mnoho z nich se nestydělo a přišlo v maskách, což mě velmi těší. Děkuji všem za hojnou účast,“ doplnila Kristýna Kosová.

 

V rámci veselice nechybělo lidové vodění medvěda na jednotlivých zastávkách při obchůzce Masarykova náměstí, cimbálovka, zpěv, tanec a také mnoho tradičních masek, jako je kůň, vodník nebo čertice. Veselí poté pokračovalo v samotném centru náměstí.

 

Tradiční masopustní průvod obstaral Valašský soubor písní a tanců Radhošť, Rožnovská lesní mateřská škola a Montessori školka Na Vlně, samotnou masopustní veselici poté organizačně zajišťoval T-klub kulturní agentura a město Rožnov pod Radhoštěm.

 

Foto: Město Rožnov pod Radhoštěm