Přejít k hlavnímu obsahu
Parní lokomotivou se letos v Rožnově svezete hned čtyřikrát. Jako první pojede zpívající vlak

Parní lokomotivou se letos v Rožnově svezete hned čtyřikrát. Jako první pojede zpívající vlak

Rožnov pod Radhoštěm

Také letos se v Rožnově pod Radhoštěm uskuteční oblíbené Rožnovské parní léto. Na palubě parní lokomotivy Velký Býček alias Tulák se budete moci svézt hned čtyřikrát, a sice v sobotu 11. června, 2., 16. a 30. července.

 

Také na letošní sezonu připravilo město ve spolupráci s Českými drahami sérii jízd Rožnovské parní léto. První jízda je na programu v sobotu 11. června, kdy se ve Valašském muzeu v přírodě koná přehlídka uměleckých a folklorních těles Ondrášova valaška.

 

Jízda bude mít podtitul zpívající vlak, takže lidé se mohou těšit na muzikanty, kteří jim zahrají na peróně i ve vagónech. Každá z jízd má svoje kouzlo a určitě to stojí za to, ovšem jízdy s muzikou jsou ještě o něco speciálnější,“ uvedl destinační manažer rožnovské radnice Marek Havran.

 

Všechny čtyři jízdy Rožnovského parního léta 2022 by měla odjezdit podobně jako loni parní lokomotiva s označením 423.041 zvaná Velký býček alias Tulák, vyrobená v roce 1924.

 

Své domácké depo má ve Valašském Meziříčí, což je pro jízdy Rožnovského parního léta výhodou. Letos na jaře se u lokomotivy objevily technické problémy, které se snažíme opravit a doufáme, že Velký býček bude připraven na sezonu. Pokud by se to na první jízdu nestihlo, pokusíme se o náhradní řešení tak, aby návštěvníci a fanoušci nebyli o parní lokomotivu ochuzeni,“ sdělil Josef Vendolský z Českých drah, jenž má rožnovské parní jízdy na starost.

 

Jízdní řád Rožnovského parního léta 2022 je podobný jako v minulých letech. V každém ze čtyř termínů parní vlak z Valašského Meziříčí odjíždí v 9:50 a 13:10 hodin, zpět z Rožnova do Valašského Meziříčí pojede v 11:12 a v 15:34 hodin.