Přejít k hlavnímu obsahu
Neregistrovaní zájemci chtěli hlavně jednodávkové vakcíny

Neregistrovaní zájemci chtěli hlavně jednodávkové vakcíny

Po 30. 8. 2021 - 10:02 Rožnov pod Radhoštěm

Mobilní tým zdravotníků Vsetínské nemocnice naočkoval během tří dnů přesně dvě stě neregistrovaných zájemců. Největší zájem byl o jednodávkovou vakcínu.

 

Největší zájem byl o očkování v Rožnově pod Radhoštěm. Možnost, že zdravotníci přijeli za nimi a zájemci nemuseli cestovat do očkovacích center, příchozí uvítali i na dalších místech Vsetínska. „Zájemci mohli využít služby mobilního týmu od 25. do 28. srpna na Prostřední Bečvě, v Rožnově pod Radhoštěm, Karolince i Valašských Kloboukách. Rožnov pod Radhoštěm zaznamenal zájem největší, přišlo devadesát devět lidí,“ zhodnotila vrchní sestra Andrea Adámková.

 

Lidé přicházeli bez předchozí registrace a mohli si vybrat mezi jednodávkovou vakcínou Janssen od společnosti Johnson & Johnson a dvoudávkovou vakcínou Comirnaty od společnosti Pfizer/BioNTech. „Jednoznačně větší zájem byl o jednodávkovou vakcínu, tu si zvolilo 177 lidí, dvoudávkovou pak 23,“ upřesnila Adámková.

 

Tento týden, konkrétně ve čtvrtek 2. září, čeká zdravotníky Vsetínské nemocnice ještě očkování v obcích za Valašským Meziříčím. „Zastavíme se v Podolí, Loučce, Osíčku, Hlinsku pod Hostýnem, Brusném, Mrlínku a Vítonicích. V těchto obcích ale budou lidé k vakcinaci už předem přihlášeni,“ dodala Adámková.