Přejít k hlavnímu obsahu
Při benefičním utkání na Baťově se představí fotbalové hvězdy

Při benefičním utkání na Baťově se představí fotbalové hvězdy

Út 8. 6. 2021 - 19:00 Otrokovice

Zdeněk Grygera, David Hubáček nebo třeba i Jan Nezmar se představí ve středu odpoledne v Otrokovicích, kde se ve sportovním areálu Baťov uskuteční charitativní fotbalový zápas na podporu těžce nemocných dětí. Zápas domácího týmu SK Baťov 1930 proti hvězdnému Výběru kraje začíná v sedmnáct hodin.

 

Každý rok má benefiční fotbalová akce jiný příběh, cíl ale zůstává stejný – společnými silami podpořit malé bojovníky, kteří potřebují naši pomoc.

 

Věřím, že se lidé pobaví a že i tentokrát pomůžeme dobré věci. Každý rok se nastavuje laťka čím dál tím víc a nás nesmírně těší, že můžeme díky tomu, co máme rádi, pomáhat druhým,“ uvedl fotbalista Jakub Jugas.

 

Právě pod taktovkou bývalého zlínského kapitána se benefice již léta spoluorganizuje. Pořadatelé nyní chtějí podpořit děti prostřednictvím spolku Srdce na pravém místě. Vybrali trojici Dominiček Kovář, Kubík Mikšovský a Adélka Petříková. „Ačkoliv je příběh každého z nich úplně jiný, jeden jmenovatel je u nich společný, a to je potřeba naší pomoci. Dominiček a Kubík se narodili s dětskou mozkovou obrnou a Adélku trápí vzácný syndrom, kdy jí chybí v těle část chromozomu, což ovlivňuje negativně její život. S nelehkou situací se však všichni perou na jedničku, a jsou to velcí bojovníci. Dále také bude směřovat pomoc do Naděje Otrokovice, která pomáhá lidem s mentálním a kombinovaným postižením,“ líčí Jugas.

 

Ke zkvalitnění života těchto dětí i jejich rodičů pomáhají kompenzační pomůcky. V současné době spolek ve spolupráci s Nadací Malý Noe financuje všem třem dětem pomůcky. „Dále je před námi velká výzva. Chceme zakoupit rodině Kubíka a rodině Dominička osobní automobily, aby se jim lépe jezdilo do školky, do školy, na rehabilitace, ale taky na dovolené. Věříme tomu, že se zase do podpory zapojí hodně lidí, jako v případě malé Adélky Petříkové a její rodiny, kterým spolek pomohl se zakoupením bezbariérového bytu,“ přeje si zlínský odchovanec.

 

Kromě Jugase dres Krajského výběru navléknout také Zdeněk Grygera, Tomáš Poznar, Stanislav Dostál, Lukáš Železník, Lukáš Motal, Štěpán Červenka, Bronislav Červenka, Josef Hnaníček nebo Petr Jiráček.

 

Autor: Michal Konečný

Foto: archiv pořadatele