Přejít k hlavnímu obsahu
Otrokovické koupaliště přivítá léto v novém hávu

Otrokovické koupaliště přivítá léto v novém hávu

Otrokovice

Stavební práce na otrokovickém městském koupališti jdou pomalu do finále a už brzy zde bude vše připraveno na letní sezonu. Největšími novinkami bude nové dětské brouzdaliště a široké skluzavky pro mládež i dospělé. V případě příznivého počasí se zrenovované koupaliště veřejnosti otevře v červnu.

 

Od podzimu loňského roku probíhá na městském koupališti v Otrokovicích rekonstrukce v hodnotě přibližně 20 milionů korun. Ta zahrnuje stavbu zcela nového dětského brouzdaliště doplněnou o vodní skluzavky do prostoru velkého bazénu, novou úpravnu bazénové vody a strojovnu pro vodní atrakce.

 

Brouzdaliště tvoří dva propojené bazény - výše položený obdélník a níže položený čtverec. „Jsou zhotoveny z železobetonové konstrukce s finálním povrchem z bazénové fólie. Brouzdaliště je osazeno řadou zábavních prvků jak na ruční pohon, tak samostatně stříkající. Vlastní silou si tak děti napumpují vodní kyblíčky, vyzkouší vodní dělo a terč i stříkajícího delfína. Pod stříkající vodou se proběhnou kolem hada a ježka,“ popsal Jiří Andrlík z odboru rozvoje města Městského úřadu Otrokovice.

 

Rekonstrukce byla nutná zejména kvůli bazénovým technologiím a rozvodům, které již byly zastaralé a na hraně životnosti. Pod novou stavbou tak jsou vybudovány šachty, které pojmou veškeré potřebné technologie.

 

Provedením rekonstrukce jsme se chtěli vyhnout havarijnímu stavu, který by mohl způsobit náhlé uzavření koupaliště třeba i uprostřed sezony. Ten hrozil v případě zachování stávajících rozvodů. Vzhledem k rozsáhlým bouracím pracím, které byly s tímto spojeny, jsme se rozhodli zmodernizovat dětské brouzdaliště a doplnit jej o zábavní prvky, které zde chyběly. Řada přišla i na výměnu skluzavky do velkého bazénu,“ uvedla starostka města Otrokovice Hana Večerková.

 

Nová široká dvojskluzavka má větší kapacitu a bude i bezpečnější. Ikonická Karfíkova skluzavka zůstane v areálu koupaliště, ale už jen jako vzpomínka na baťovskou éru. „Je to jedna z posledních skluzavek, kterými byla koupaliště budovaná v té době jedinečná. Zachováme tak kousek historie i pro další generace,“ pokračovala Večerková.

 

V květnu by mělo být koupaliště spuštěno do zkušebního provozu. V případě příznivého počasí se veřejnosti otevře již v červnu. „Na začátek prázdnin a první červencový den plánujeme symbolické slavnostní otevření s doprovodným programem pro celou rodinu. Věřím, že nám bude přát počasí a koupaliště v novém kabátě si užijeme po celou dobu letních prázdnin,“ uzavřela starostka Otrokovic.