Přejít k hlavnímu obsahu
Otrokovická koupaliště zahájí sezonu v průběhu června. Vstupné podraží

Otrokovická koupaliště zahájí sezonu v průběhu června. Vstupné podraží

Pá 13. 5. 2022 - 16:05

Krásné slunečné počasí posledních dní začíná pomalu, ale jistě táhnout k vodě. Milovníci vodních radovánek v Otrokovicích si na první koupání ale ještě chvíli počkají. Městské koupaliště zahájí provoz po rekonstrukci dětského bazénu až v průběhu června. Tobogány a brouzdaliště na Štěrkovišti se spustí poprvé během Lážo Plážo Festu 17. června.

 

Na návštěvníky městského koupaliště čeká nové brouzdaliště s řadou zábavních prvků, jako jsou vodní kyblíčky, dělo s terčem, stříkající delfín či had. Dva bazény jsou propojeny šikmou plochou, na které se pohodlně sklouznou nejmenší děti. U velkého bazénu byla vyměněna skluzavka, která má dvě dráhy a bezpečnější přístup.

 

Aktuálně probíhají dokončovací práce, zejména terénní úpravy, a také ladíme úpravnu bazénové vody a dávkování chemie,“ doplnil Jiří Andrlík z odboru rozvoje města.

 

U Štěrkoviště budou v letošním roce nová sportoviště – hřiště pro beachvolejbal, streetball a ping-pong včetně potřebného zázemí se solárními sprchami a pítky. Jedná se o druhou etapu revitalizace, která navazuje na loni vybudovaná mola a dětské hřiště.

 

Vzhledem k tomu, že v letošním roce dochází k výraznému zvýšení nákladů na provoz městského koupaliště i Štěrkoviště, zvýší se ceny vstupného.

 

V letošním roce jsme museli přistoupit ke zvýšení cen vstupného, které je způsobeno plošným růstem cen energií, materiálu a dalších služeb. Přesto patří otrokovické koupaliště i Štěrkoviště v okolí k nejlevnějším,“ uvedl za provozovatele obou areálů Tomáš Morys.

 

Za celodenní vstupné na městské koupaliště letos dospělí návštěvníci zaplatí 80 korun, děti do 15 a senioři nad 65 let mají vstupné za 30 korun. Celodenní vstup na Štěrkoviště stojí pro dospělé 40 korun a pro děti do 15 let 20 korun.