Přejít k hlavnímu obsahu
Nová Turistická známka zachycuje nejcennější památku Otrokovic

Nová Turistická známka zachycuje nejcennější památku Otrokovic

Čt 3. 6. 2021 - 10:00 Otrokovice

Sběratelé Turistických známek, zpozorněte! Vaši sbírku může ode dneška rozšířit zbrusu nová známka s vyobrazením otrokovického Společenského domu. Jedinečný sběratelský kousek s evidenčním číslem 1818 je k dostání v otrokovickém turistickém informačním centru a v domečku na přístavišti.

 

Turistická známka s vyobrazením funkcionalistické stavby z dílny architekta Vladimíra Karfíka, která je perlou baťovské architektury, může sloužit rovněž jako suvenýr z cest. Nově je její součástí QR kód, tzv. audiobedekr. Tento hlasový průvodce po celé České republice vám odvypráví z vašeho mobilního telefonu příběh daného Turistického známkového místa.

 

Dřevěné kolečko je doplněno samolepicí turistickou známečkou, kterou zájemci mohou využít jak k nalepení do deníku, na pohlednici či do katalogu osobní sbírky, tak také například na rám jízdního kola či na kovové hole pro nordic walking.

 

O tom, zda bude číslovaná známka vydána, hlasuje veřejnost. „O číslované sběratelské Turistické známky jsme ze strany návštěvníků v loňském roce zaznamenali velký zájem. Proto jsme ji pro letošní rok poprvé v historii města nechali vyrobit. Motivem je Společenský dům, což je nejvýznamnější architektonická památka Otrokovic. Výroba musela projít schvalovacím procesem, a ne každému žadateli se podaří známku získat, proto jsme rádi, že se nám ji podařilo vydat,“ uvedl jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek.

 

Číslované Turistické známky označují historicky, geograficky či kulturně významné body v krajině České republiky, které jsou turisticky atraktivní. Jde především o pozoruhodné stavební památky, jako jsou hrady, zámky, historická města, význačné církevní stavby, expozice lidové architektury, hamry, mlýny či skanzeny.

 

Foto: Město Otrokovice