Přejít k hlavnímu obsahu
Florbalisté Otrokovic si poradili s Hradcem Králové 3:0 na zápasy a postoupili do semifinále 1. ligy

Florbalisté Otrokovic si poradili s Hradcem Králové 3:0 na zápasy a postoupili do semifinále 1. ligy

Otrokovice

Až samostatné nájezdy musely rozhodnout o vítězi třetího utkání čtvrtfinálové série mezi Otrokovicemi a Hradcem Králové. Šťastnější v nich byli nakonec Panteři, kteří si výhrou 3:2 zajistili postup do semifinále 1. ligy.

 

Už to vypadalo, že A-tým Goldea Panthers Otrokovice bude muset nastoupit v Hradci Králové ke čtvrtému zápasu čtvrtfinále. Jenže tři vteřiny před koncem normální hrací doby srovnal stav Martin Ležatka a obrat pak hostující hráči završili téměř dokonalými nájezdy.

 

Tým se v Hradci mohl spolehnout na mohutnou podporu fanoušků, kteří zaplnili celý autobus,“ informovali Panteři na svém webu.

 

Ti dlouho sledovali šachovou partii s minimem šancí, především domácí hráči hráli opatrně. Až moc dobře si nejspíš pamatovali deset inkasovaných branek ze druhého zápasu v Otrokovicích, který skončil výsledkem 10:2.

 

Góly začaly padat až v prostřední třetině v přesilovkách. Hradeckou využil Gregor, vzápětí srovnal ranou z první Vykopal. „Domácí se na začátku třetí části utrhli díky Gregorovi podruhé do vedení a když jsme pak v závěru nevyužili čtyřminutovou početní výhodu, vypadalo to špatně. Záchrana přišla v čase 59:57, kdy Martin Ležatka tečoval do sítě střelu Vykopala,“ popsali vývoj zápasu florbalisté Otrokovic.

 

V prodloužení pak Panteři sice Hradec přestříleli 6:0, rozhodnout ale musely až samostatné nájezdy. V nich otrokovický brankář Kohút zlikvidoval všechny čtyři hradecké pokusy, oproti tomu Panteři byli až na Červenku v první sérii úspěšní - postupně se trefili Vykopal, Ležatka a Štourač.

 

Očekávali jsme těžký zápas, Hradci šlo o hodně. Čekali jsme od nich houževnatý výkon, překvapili nás zataženou obranou, se kterou jsme se hodně trápili. Dneska stálo štěstí na naší straně a podařilo se,“ zhodnotil vyrovnaný duel trenér Otrokovic Lukáš Petřík.

 

Čtvrtfinálovou sérii Otrokovice vyhrály 3:0 na zápasy a mohou se chystat na semifinálové boje s Kladnem, které startují už následující víkend.

 

Foto: Tomáš Brčko SportFoto