Přejít k hlavnímu obsahu
Na trati mezi Otrokovicemi a Napajedly musejí cestující po dobu dvou měsíců počítat se zpožděním

Na trati mezi Otrokovicemi a Napajedly musejí cestující po dobu dvou měsíců počítat se zpožděním

Po 13. 6. 2022 - 18:01 Napajedla

Vlaky na trati mezi Otrokovicemi a Napajedly na hlavním koridoru Přerov – Břeclav budou jezdit po dobu minimálně dvou měsíců se zpožděním. Důvodem je stržené trolejové vedení, kvůli kterému budou železniční přejezdy v těchto místech fungovat v provizorním režimu.

 

Jedná se o přejezdy směrem na Halenkovice a Žlutavu a o přejezd vedoucí na soukromý pozemek. Důvodem je nehoda z minulého týdne, kdy v těchto místech nákladní vlak strhl trolejové vedení a vyzkratoval zabezpečovací zařízení na trati.

 

Aktuálně je na těchto přejezdech s ohledem na nefunkční zabezpečovací zařízení snížena rychlost vlaků na deset kilometrů za hodinu a projíždějící vlaky tady musí houkat.

 

Pro větší bezpečnost byly přejezdy osazeny výstražnými značkami a v jejich bezprostředním okolí byly kvůli lepšímu výhledu na obě strany osekány veškeré křoviny,“ uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje pro dopravu Radek Doležel.

 

Opravu zabezpečovacích zařízení bude realizovat Správa železnic, která má přejezdy ve svém vlastnictví.

 

V důsledku snížené rychlosti vlaků a nefunkčnosti dálkového řízení musejí cestující počítat se zpožděním. Je to nepříjemné, ale věřím, že během letních prázdnin se problém podaří vyřešit. Jednotliví dopravci zavádí opatření, aby cestujícím usnadnili jízdu, většinou formou náhradní autobusové dopravy. Některé spoje ale byly zrušeny,“ doplnil náměstek.

 

Problémy postihly také zabezpečovací zařízení ve stanici Tlumačov včetně přilehlého přejezdu na ulici Machovská. Ten je dočasně úplně uzavřen, a to do 22. června, kdy by zde mělo být nainstalováno provizorní signalizační zařízení.