Přejít k hlavnímu obsahu
Mise byla úspěšná! Policistky zachránily zraněné káně ležící na dálnici

Mise byla úspěšná! Policistky zachránily zraněné káně ležící na dálnici

Napajedla

V péči pracovníků záchranné stanice skončilo zraněné káně lesní, které bylo nalezeno u středových svodidel na dálnici D55 nedaleko Napajedel. Do záchranné akce se zapojily policistky z dálničního oddělení.

 

V úterý po třinácté hodině přijal operační důstojník od řidičů projíždějících po dálnici informaci o dravci, který leží na komunikaci a nemůže vzlétnout. „Na místo vyslal hlídky policistů z Dálničního oddělení Napajedla a z Obvodního oddělení  v Otrokovicích,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

 

Policisté zraněného dravce našli na 27. kilometru dálnice ve směru na obec Napajedla. Nejprve kontaktovali pracovníky z několika záchranných stanic volně žijících živočichů, poté volali místnímu veterináři i pracovníkům Českého svazu ochránců přírody.

 

Po konzultaci s odborníky a za jejich telefonické asistence se vydaly na záchrannou akci policistky z dálničního oddělení, prap. Veronika Kadlecová a pprap. Veronika Berka,“ upřesnila Monika Kozumplíková.

 

Zraněný dravec ležel u středových svodidel. Policistky koordinovaly dopravu, zraněného dravce uložily do krabice a převezly na služebnu Městské policie v Otrokovicích. Tam si pro něj přijeli pracovníci ze záchranné stanice, kteří ujasnili, že se jedná o káně lesní,“ dodala Kozumplíková.

 

Foto: Policie ČR