Přejít k hlavnímu obsahu
Městské organizace v Luhačovicích reagují na nárůst cen za energie. Vstup do plovárny a sportovní haly od ledna podraží

Městské organizace v Luhačovicích reagují na nárůst cen za energie. Vstup do plovárny a sportovní haly od ledna podraží

Luhačovice

Výrazný nárůst cen za energie je hlavní téma, které se v současné době řeší prakticky ve všech městech či obcích, a nejinak je tomu také v Luhačovicích. Místní radnice do konce tohoto roku omezení nabídky služeb nechystá, od ledna 2023 se ale extrémní nárůst nákladů v provozu městských organizací promítne. Konkrétně v úpravách ceníku a provozní doby plovárny a sportovní haly.

 

Aktuálně se připravují rozpočty jak města, tak i jednotlivých příspěvkových organizací. Radnice coby zřizovatel deklaruje, že nabídka služeb do konce roku bude bez omezení, a to jak v oblasti sportovní a kulturní, tak i vzdělávací a školské.

 

Naším cílem je udržet stávající nabídku služeb i do následujícího roku, a to s pomocí obměny energeticky méně náročných technologií. Veřejnosti budeme průběžně poskytovat informace o dalším vývoji,“ ubezpečuje starosta Luhačovic Marian Ležák.

 

K úpravám muselo přikročit například Kulturní a kongresové centrum Elektra. „Přepojili jsme topné okruhy, aby byly vytápěné pouze části budov, které aktuálně potřebujeme využívat. Prostory, které zrovna využívané nejsou, se nemusí vytápět vůbec, anebo jen minimálně,“ popisuje ředitel Elektry Jan Zavřel.

 

Úsporná opatření zavádí také Městská plovárna a Sportovní centrum Radostova, kde nyní probíhá výměna vzduchotechniky či oběhových čerpadel. Obě organizace ale musí přikročit i k razantnějším změnám.

 

Ceny vstupného a pronájmů plovárny i sportovní haly se od nového roku zvýší o cca 30 procent. Plovárna navíc bude mít od ledna do dubna zkrácenou otevírací dobu do 20 hodin a v těchto měsících bude také zrušeno ranní kondiční plavání.

 

Tato opatření jsou bohužel nutná, aby bylo možné oba provozy udržet a aby obyvatelé i návštěvníci města mohli jejich služby nadále využívat,“ konstatuje ředitel Městské plovárny a Sportovního centra Radostova Miroslav Talaš.

 

Foto: Městská plovárna Luhačovice