Přejít k hlavnímu obsahu
Luhačovické Otevírání pramenů láká tisíce návštěvníků. Doprava bude řízena kyvadlově

Luhačovické Otevírání pramenů láká tisíce návštěvníků. Doprava bude řízena kyvadlově

Luhačovice

V Luhačovicích se budou po dvou letech opět symbolicky otevírat a žehnat prameny. Protože se očekává účast několika tisíc návštěvníků, doprava bude v sobotu i neděli řízena kyvadlově.

 

Už tento pátek a o víkendu 6. - 8. května se v Luhačovicích opět uskuteční oblíbené Otevírání pramenů, kterým se symbolicky zahájí letošní lázeňská sezona. Po dvou covidových letech se jej organizátoři rozhodli pojmout ve velkém.

 

Třídenní slavnost při Otevírání pramenů patří k nejvýznamnějším akcím v našem lázeňském městě. Každoročně se těšíme z toho, že máme možnost oslavit jedinečné a nenahraditelné přírodní bohatství zdejších lázní, přírodní a minerální prameny. Vrcholem oslav je nedělní slavnostní mše a následné svěcení pramenů. Tyto, společně s panem farářem, projdeme po tzv. Trase po pramenech a poděkujeme za ně a za všechny, kteří jejich léčivou moc využívají,“ sdělila vedoucí oddělení kultury a cestovního ruchu Jarmila Ďurďová.

 

Tradiční akce se každoročně těší velkému zájmu veřejnosti a letošní ročník určitě nebude výjimkou. Město se proto už teď chystá na zvýšený nápor místních i přespolních návštěvníků.

 

Chceme tuto akci opět podpořit zavedením kyvadlové dopravy, a to jak v sobotu, tak i v neděli. A za to bych velmi poděkoval všem dobrovolným hasičům, kteří nám s tímto hodně pomáhají,“ uvedl starosta Luhačovic Marian Ležák.

 

Na příjezdu od Uherského Brodu bude vyhrazen prostor pro záchytné parkoviště, odkud bude zajištěna kyvadlová doprava mikrobusy, které návštěvníky převezou do centra města. Kyvadlová doprava bude zajištěna v sobotu i v neděli v čase od 9 do 18 hodin. Mikrobusy se budou točit po půl hodině, nástupní a výstupní stanice bude umístěna před Městským turistickým a informačním centrem.

 

Druhou variantou, jak se dopravit do centra města, je místní linková doprava ČSAD.