Přejít k hlavnímu obsahu
Luhačovické lázně budou přijímat pacienty zdravotních pojišťoven i v příštím roce

Luhačovické lázně budou přijímat pacienty zdravotních pojišťoven i v příštím roce

Luhačovice

Lázně Luhačovice ubezpečují své klienty, že budou pacienty zdravotních pojišťoven přijímat k léčbě bez omezení letos i od ledna příštího roku. Reagují tak na vyjádření Jana Kuchaře, podle něhož řada lázeňských zařízení zvažuje od ledna 2023 přestat přijímat právě pacienty zdravotních pojišťoven.

 

Před měsícem se v mediálním prostoru objevil text obsahující vyjádření předsedy Sdružení lázeňských míst České republiky Jana Kuchaře, ve kterém uvádí, že řada lázeňských zařízení zvažuje od ledna 2023 přestat k léčbě přijímat pacienty zdravotních pojišťoven.

 

Svaz léčebných lázní České republiky, jehož členem je i naše společnost Lázně Luhačovice, a.s., se od tohoto prohlášení distancuje,“ uvedly Lázně Luhačovice na svém webu.

 

Svaz léčebných lázní ČR dříve avizoval, že vzhledem k vysokým cenám energií může v průběhu zimních měsíců docházet k přechodnému uzavření vybraných provozů, což ale neznamená, že by lázně odmítaly k léčbě vybranou skupinu pacientů, v tomto případě tedy klienty zdravotních pojišťoven.

 

Chtěli bychom ujistit všechny naše pacienty, že Lázně Luhačovice, a.s. budou pacienty zdravotních pojišťoven přijímat k léčbě bez omezení letos i od ledna 2023. Hotely Palace a Morava zahajují provoz od 1. ledna, respektive od 2. ledna 2023,“ sdělil generální ředitel Lázní Luhačovice Jiří Dědek.

 

Další hotely a penziony, které provozují Lázně Luhačovice, se budou postupně otevírat podle aktuální situace. „S otevřením dětských léčeben počítáme od 8. února 2023,“ dodal Jiří Dědek.

 

Foto: Lázně Luhačovice a.s.