Přejít k hlavnímu obsahu
Luhačovické „íčko“ loni přivítalo téměř 80 tisíc návštěvníků. Na dračku šly ponožky, propisky, Vincentka a Luhačovická bylinná

Luhačovické „íčko“ loni přivítalo téměř 80 tisíc návštěvníků. Na dračku šly ponožky, propisky, Vincentka a Luhačovická bylinná

Ne 15. 1. 2023 - 20:02 Luhačovice

Uplynulý rok 2022 byl pro luhačovické „íčko“ velice úspěšný. Jeho branami prošlo téměř 80 tisíc návštěvníků, kteří si sem přišli pro poučení, cestovní radu nebo třeba zajímavý suvenýr.

 

V roce 2022 byla nejčastěji v Městském turistickém a informačním centru města Luhačovice slyšet čeština a slovenština, ostatní hosté z ciziny se do Luhačovic po covidové pauze vracejí pomaleji.

 

I přesto byl v této sezóně zájem o německé a anglické materiály. Hostům našeho města jsme poskytli na 20 tisíc různých map, prodali na 14 tisíc pohledů, nejčastěji jsme jim hledaly autobusové nebo vlakové spojení a rozdaly nepočítaně úsměvů,“ upřesnila za referentky informačního centra Terezie Bartoníčková.

 

V luhačovickém „íčku“ se rozrostla také produktová řada Tady pramení Luhačovice, konkrétně o sportovní trička a cyklodresy. „Propagační snímky novinek pro nás nafotili místní sportovci a srdcaři. Právě toto zboží bylo horkou novinkou pod stromečkem,“ usmívala se Bartoníčková s tím, že nejprodávanějším zbožím jsou zde ovšem propisky, ponožky, Vincentka a stálice – Luhačovická bylinná s logem města.

 

Pro občany Luhačovic zaměstnanci „íčka“ připravují také jízdenky na Senior taxi, kopírují lékařské zprávy či jízdní řády a spolupracují se všemi ubytovacími kapacitami ve městě.

 

Připravujeme složky se souhrnnými informacemi, které naleznou hosté na svých pokojích. Zásobujeme recepce letáky, mapami a čerstvými zprávami z kultury a dění ve městě a okolí v pravidelných intervalech. A to také e-mailem,“ pokračovala Terezie Bartoníčková.

 

Turisté a lázeňští hosté mohli v loňském roce využít rozšířené nabídky prohlídek. Největší oblibě se těšila procházka s názvem Tady pramení architektura. „Z centra města až do Pražské čtvrti doprovodily naše sečtělé a upovídané průvodkyně téměř 2000 zájemců,“ prozradila referentka informačního centra.

 

V nabídce zde mají také prohlídky Za chutí a vůní Luhačovic, Po minerálních pramenech i Romantické večerní procházky s ochutnávkou vína. „V rámci výhod pro občany města nabízíme nově 20% slevu na všechny sjednané prohlídky. Již na konci roku tohoto využil právě místní občan, který pozval na komentovanou prohlídku kolegy z práce,“ zmínila Bartoníčková.

 

Už teď luhačovické turistické a informační centrum připravuje pro návštěvníky i obyvatele lázeňského města nové akce a suvenýry. Aktualizujeme seznamy a plánujeme rozšíření letních her Hurá ven! a Najdi, poznej, ochutnej. Na nový rok 2023 se těšíme a očekáváme návštěvníky minimálně ve stejných počtech,“ těší se na nadcházející turistickou sezónu Terezie Bartoníčková.

 

Foto: TIC Luhačovice