Přejít k hlavnímu obsahu
V Kroměříži hořel průmyslový areál

V Kroměříži hořel průmyslový areál

St 23. 6. 2021 - 14:00 Kroměříž

V neděli 20. června vypukl požár v průmyslovém areálu v Kroměříži. Zásah si vyžádal pomoc celkem osmi jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Pravděpodobnou příčinou požáru je technická závada.

 

Škoda za bezmála čtyři miliony korun vznikla v neděli 20. června požárem přízemního přístřešku v průmyslovém areálu v Kroměříži na ulici Hulínská. Na místo se postupně sjelo celkem osm hasičských jednotek – profesionální hasiči ze stanic Kroměříž a Zlín a dobrovolné jednotky z Hulína, Chropyně, Kroměříže, Kvasic, Ratají a Zdounek.

 

Požár zasáhl kontejnery s lihem i objekt, ve kterém se vyrábějí paintbalové kuličky. Rychlým zásahem hasičů byl uchráněn majetek ve výši přibližně pěti milionů korun.

 

Na požářiště se nejdříve dostavil vyšetřovatel hasičů hned v den požáru. Následné ohledání provedl také v pondělí 21. června společně s Policií České republiky. Vyšetřovatel na místě požáru odebral vzorky, které poslal na expertizu na Technický ústav požární ochrany v Praze. Ohledáním požářiště bylo zjištěno, že pravděpodobnou příčinou vzniku požáru je technická závada na ohřívači vody,“ uvedla tisková mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

 

Foto: HZS ZK