Přejít k hlavnímu obsahu
Po areálu Kroměřížské nemocnice se prohání nový elektromobil

Po areálu Kroměřížské nemocnice se prohání nový elektromobil

Út 9. 8. 2022 - 08:01 Kroměříž

Vedení Kroměřížské nemocnice pořídilo nový elektromobil, který by měl zaměstnancům značně usnadnit práci. Kromě toho je šetrný k životnímu prostředí a má nižší provozní náklady.

 

První užitkový elektromobil doplnil vozový park Kroměřížské nemocnice. Využijí ho především pracovníci venkovní údržby ke sběru trávy či převozu materiálu.

 

Dosud naši pracovníci neměli nic podobného k dispozici a tyto činnosti prováděli manuálně, takže nové vozidlo jim značně usnadní a zefektivní práci,“ podotkla provozní náměstkyně Kroměřížské nemocnice Hana Příleská.

 

Pro nákup elektromobilu se Kroměřížská nemocnice rozhodla hned z několika důvodů. „V současné době je kladen důraz na šetrný přístup k životnímu prostředí, proto je elektromobilita hodně skloňovaným tématem. Kromě nulových emisí mají elektromobily také nižší provozní náklady i nižší poruchovost než klasická auta na spalovací motor,“ doplnila Příleská.

 

Užitkový elektromobil pořídila nemocnice za 530 tisíc korun, přičemž až 200 tisíc korun by měla pokrýt dotace z programu Zelená úsporám.