Přejít k hlavnímu obsahu
Muž byl ochotný zaplatit za záchranu hráčského profilu přes 800 tisíc korun. Netušil, že jdou do kapsy podvodníka

Muž byl ochotný zaplatit za záchranu hráčského profilu přes 800 tisíc korun. Netušil, že jdou do kapsy podvodníka

Út 16. 5. 2023 - 09:02 Kroměříž

Více než 800 tisíc korun zaplatil muž z Kroměřížska od začátku tohoto roku za udržení svého hráčského účtu na internetových stránkách. Netušil však, že naletěl podvodníkovi.

 

Čtyřiatřicetiletého muže registrovaného na herních internetových stránkách kontaktoval na chatu neznámý muž s tím, že ho omylem nahlásil správci herního webu jako nedůvěryhodnou osobu. Muž se proto obával, že by mohl přijít o svůj hráčský účet. Neznámý pisatel mu tvrdil, že věc již nahlásil k nápravě a je třeba dodržet následující postup.

 

Měl se co nejdříve spojit s přiděleným operátorem, na kterého mu předal kontakt. Ten ho po oslovení vyzval k dorovnání jeho herního účtu na jeho imaginární kreditové peněžence ve výši dvě stě šestnáct eur. Pro potvrzení pravosti svého účtu měl dále zaslat dvacet tisíc korun na vygenerovaný účet,“ uvedl k případu policejní mluvčí Radomír Šiška.

 

Pod záminkou možného napadení jeho profilů viry z něj operátor dále vylákal přihlašovací údaje ke hráčským účtům a emailům. Po nějaké době se opět ozval s tím, že potřebuje uhradit dalších třicet tisíc korun. Další poplatky v řádech desítek tisíc vždy odůvodnil nějakým problémem.

 

Postupně z něj podobným způsobem vylákal v několika následujících platbách přes osm set tisíc korun. Když mu jeho výpis z účtu vykázal nulu, nátlak ze strany údajného operátora herního webu neustával. Podvodník ho nabádal k vyřízení případné půjčky k zaplacení dalších a dalších poplatků. Teprve po jejich uhrazení mu přislíbil opětovnou kontrolu nad svým hráčským účtem,“ pokračoval Šiška.

 

Z důvodu neustálého naléhání podvodníka se muž poté obrátil přímo na zřizovatele platformy, který mu sdělil, že se pravděpodobně stal obětí podvodu.

 

Podvodníkovi v případě jeho dopadení hrozí za trestný čin podvod a neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací až pět let za mřížemi,“ uzavřel policejní mluvčí.