Přejít k hlavnímu obsahu
Bezohledný řidič odstavil auto uprostřed silnice přímo za zasahující sanitkou a klidně odešel

Bezohledný řidič odstavil auto uprostřed silnice přímo za zasahující sanitkou a klidně odešel

Kroměříž

Záchrana lidského života spočívá mimo jiné v časném poskytnutí zdravotnické péče. A i když se záchranářské týmy snaží ze všech sil, jsou věci, které ani sebezkušenější posádky neovlivní. Jako třeba situaci, která se stala v pondělí podvečer v Kroměříži v ulici Úprkova.

 

Naše posádka tam právě nakládala a dovyšetřovávala pacientku v rámci přednemocniční neodkladné péče, když za sanitkou zaparkoval řidič osobního auta. A to i přesto, že věděl, že záchranáři tam právě poskytují první pomoc a z ulice pak budou muset rychle vycouvat, aby pacientku odvezli do daného zdravotnického zařízení,“ uvedli záchranáři na webu ZZS ZK.

 

Chlapík však nelenil, auto odstavil uprostřed ulice a klidně odešel. Posádka tak byla nucena požádat přes dispečink o součinnost policejní hlídku. „Nutno dodat, že řidič stihl nakonec s vozidlem vycouvat před příjezdem policejní hlídky. Nicméně incident, který byl naprosto zbytečný, posádku i s naloženou pacientkou v sanitce zdržel v řádech minut,“ pokračovali záchranáři.Řidiči záchranné služby se vždy snaží najít to nejlepší možné řešení. Nicméně pořád musí být na prvním místě záchrana lidského života, a to i za cenu chvilkového omezení ostatních lidí.

 

Vám všem, kteří ohleduplně snášíte i nekomfort, který vám záchranářské týmy mohou při výjezdech způsobit, moc děkujeme,“ sdělili záchranáři.

 

Lidé by vždy měli pamatovat na možný průjezd vozidel IZS i v době, kdy svá auta parkují.

 

V každém městě, zejména pak na sídlištích, jsou ulice, do nichž se vozidla IZS takřka nedostanou nebo musí zaparkovat příliš daleko od místa události, a to jen kvůli špatně zaparkovaným automobilům občanů,“ upozorňují závěrem záchranáři.

 

Foto: ZZS ZK