Přejít k hlavnímu obsahu

V Hulíně začnou tři významné stavební akce

Čt 25. 3. 2021 - 17:00 Hulín

V nejbližších týdnech budou v Hulíně zahájeny hned tři významné stavební akce. Do závěrečné etapy vstoupí regenerace panelového sídliště Družba II a oprav se dočkají úsek chodníku na ulici Wolkerova a zahrada Střediska pro volný čas.

 

Všechny tři akce jsou projekčně připraveny, máme zajištěné financování, hned u dvou akcí se podařilo zajistit i externí zdroje. Není tedy na co čekat, pustíme se do realizace,“ konstatoval starosta Hulína Roman Hoza.

 

Realizace závěrečné etapy regenerace sídliště Družba II bude spuštěna na přelomu března a dubna a potrvá tři měsíce. V plánu je kompletní oprava komunikace, chodníků, parkovacích míst, veřejného osvětlení a dětského hřiště, regenerovat se bude zeleň a dojde i k instalaci dvou sad podzemních kontejnerů na tříděný odpad. Celkové náklady se díky výběrovému řízení podařilo snížit na částku 9,5 milionu korun.

 

V dubnu započne oprava 311 metrů dlouhého úseku chodníku na ulici Wolkerova, a to od křižovatky s ulicí Krátkou po autobusovou zastávku. Opravy budou respektovat stávající šířku chodníku i vjezdy k nemovitostem a budou provedeny jako bezbariérové. Práce potrvají maximálně 40 dnů. V rámci výběrového řízení klesly celkové náklady na 1,6 milionu korun, 95 procent těchto nákladů pokryje dotace získaná prostřednictvím MAS Jižní Haná z evropských fondů.

 

Oprava zahrady Střediska pro volný čas bude zahájena počátkem měsíce dubna. Počítá se s instalací části nového oplocení, postavena bude nová pergola a herní prvky. „Dále bude srovnán povrch části zahrady, dojde k odstranění stávajících pařezů, založení nového trávníku a bude vyměněna dopadová zóna pod stávajícím herním prvkem,“ vyjmenoval další záměry Roman Dutkevič, vedoucí Odboru rozvoje města a životního prostředí. Práce potrvají cca tři týdny, celkové náklady dosáhnou maximálně výše 500 tisíc korun.

 

Zdroj: Zdeněk Dvořák