Přejít k hlavnímu obsahu

Hodonínská zoo přišla o Zuzanu. Oblíbená šimpanzice se dožila 51 let

Hodonín

Hodonínská zoologická zahrada přišla o jednu ze svých oblíbených zvířecích postav, šimpanzici Zuzanu. Uhynula koncem minulého týdne. Dožila se poměrně vysokého věku, jednapadesáti let.

 

Zuzana patřila k nejznámějším obyvatelům zoo, žila zde totiž téměř tři desetiletí. Do Hodonína přišla společně se samcem Obem ze zlínské zoo. „Vycházeli jsme s ní bezproblémově, vždycky nás zdravila, byla komunikativní, velmi inteligentní a zručná, dokázala například vyřešit i větší hlavolamy,“ shodli se chovatelé primátů Lukáš Baránek a Petra Bílková.

 

Pro návštěvníky byla snadno rozpoznatelná díky zkostnatělé horní dásni. Byla také komunikativní, přicházela ke sklu, kde často napodobovala různé činnosti.

 

„V poslední době se u ní objevovaly další zdravotní problémy, rozhodli jsme se proto podávat různé doplňky stravy, v případě potřeby i medikaci, a pokud by se objevily bolesti či závažné problémy, byli jsme připraveni jí pomoci a uspat ji,“ uvedla zooložka Lenka Štursová.

 

Zvíře bylo nalezeno ležící v ubikaci na zemi bez známek zranění, i když ve dnech předtím byla šimpanzice veselá, komunikativní a přijímala potravu. Příčinu úhynu určí pitva.

 

Foto: Zoo Hodonín