Přejít k hlavnímu obsahu

U Bzence začala stavba dalšího úseku D55. Propojí Zlínský kraj s dálniční sítí a přiblíží region k Vídni

Bzenec

U Bzence byla dnes slavnostně zahájena stavba dalšího úseku dálnice D55 mezi Bzencem a Moravským Pískem. Pro Zlínský kraj má stavba strategický význam.

 

Na místo, kde byla dnes slavnostně zahájena stavba dalšího úseku dálnice D55 u Bzence, se dostavili také zástupci Zlínského kraje hejtman Radim Holiš a náměstek pro dopravu Radek Doležel.

 

Pro Zlínský kraj má dálnice D55 strategický význam,“ řekl hejtman Radim Holiš, který zdůraznil nutnost přiblížení kraje směrem k Vídni: „Pokaždé, když jednám s velvyslanci a zahraničními partnery, ptají se mě, jak daleko je Zlínský kraj od Vídně. I z hlediska tohoto napojení je pro nás D55 enormně důležitá. Samozřejmě obchvaty měst a obcí na celé trase lidem uleví od dopravní zátěže,“ dodal hejtman Holiš.

 

Dálnice D55 Olomouc - Břeclav nahradí v trasách, které se momentálně staví či připravují k výstavbě, kapacitně nevyhovující dvoupruhovou silnici I/55, jejíž směrové, výškové a zejména šířkové uspořádání nedostatečně koresponduje s narůstající intenzitou provozu.

 

Ve Zlínském kraji jsou hotové úseky Hulín - Otrokovice včetně obchvatů Otrokovic a rozestavěné jsou úseky Babice - Staré Město a Staré Město - Moravský Písek. Očekáváme, že v příštím roce bude zahájena výstavba nového mostu přes řeku Moravu u Napajedel na připravovaném úseku Napajedla – Babice,“ upřesnil náměstek hejtmana pro dopravu Radek Doležel.

 

Podle generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic ČR Radka Mátla nový čtyřkilometrový úsek D55 nahradí již nedostačující kapacitu silnic II/427 a I/54 a odvede tranzitní dopravu z Moravského Písku. Součástí stavby je také mimoúrovňová křižovatka Bzenec, tři mosty, jeden ekodukt pro migraci zvěře a protihluková stěna.