Přejít k hlavnímu obsahu
Vážná nehoda dvou náklaďáků a jednoho osobního vozidla v Buchlovských kopcích: tři zranění, na místo letěl vrtulník

Vážná nehoda dvou náklaďáků a jednoho osobního vozidla v Buchlovských kopcích: tři zranění, na místo letěl vrtulník

Buchlovice

Ve středu po 14. hodině došlo na silnici E50 v Buchlovských kopcích u obce Staré Hutě k vážné dopravní nehodě dvou nákladních automobilů a jednoho osobního vozidla. Na místě byly tři zraněné osoby, pro jednoho řidiče musel letět vrtulník.

 

K nehodě vyjeli profesionální hasiči z Uherského Hradiště, dobrovolné jednotky z Buchlovic a Koryčan a posádky zdravotnické záchranné služby z Buchlovic, Uherského Hradiště a Bučovic. Vzhledem k vážnosti situace dispečerky operačního střediska poprosily o součinnost také leteckou záchrannou službu z Brna.

 

Na místě byly tři zraněné osoby. Podle prvotního hlášení byl jeden člověk v bezvědomí. „Po příjezdu na místo zdravotnické týmy zjistily, že v kamionu je zaklíněný řidič, který už byl při vědomí a se záchranáři komunikoval,“ informovala ZZS ZK na svém webu.

 

Řidiče museli z kabiny vyprostit hasiči za pomoci hydraulického zařízení, poté ho na páteřové desce vytáhli z kabiny a předali záchranářům.

 

Pacient utrpěl středně těžká zranění. Záchranáři muže zajistili v rámci přednemocniční neodkladné péče, a to včetně podání medikamentů, imobilizace a provedení dalších život zachraňujících přednemocničních úkonů,“ pokračovali záchranáři a doplnili, že muže s podezřením na poranění pánve a zlomeninu stehenní kosti přenesli do vrtulníku, který jej transportoval do zlínské nemocnice.

 

Další dva řidiči měli podstatně lehčí zranění. „Řidič z druhého kamionu utrpěl zhmoždění hrudníku, řidič osobního vozidla měl poraněné koleno a stěžoval si na bolest v oblasti žeber,“ upřesnili záchranáři. Oba muži byli po nezbytném ošetření v terénu převezeni k dalšímu vyšetření do Uherskohradišťské nemocnice.

 

Až do prošetření nehody Policií ČR a závěrečného úklidu byla silnice uzavřena.

 

Foto: HZS ZK