Přejít k hlavnímu obsahu
Ševci potrápili vedoucí Slavii, Slovácko v derby přestřílelo Brno

Zlín

Na ostudný domácí výkon proti poslední Příbrami rychle zapomněli, proti vedoucí Slavii odehráli velmi dobrý zápas. Fotbalisté Zlína sahali v Edenu po senzačním bodu, nakonec s obhájcem mistrovské trofeje smolně prohráli 1:2. Fastavu nepomohla ani proměněná penalta Potočného v samotném úvodu středečního večerního utkání.

Myslím, že jsme neodehráli špatné utkání. Ve druhém poločase jsme hráli lepší hru, vícekrát jsme zatížili obranu domácích než v první půli. Bohužel rozhodlo podklouznutí našeho hráče a takový polovlastní gól. Oni to tam dotlačili, my stoprocentní šanci nedáme,“ láteřil zlínský trenér Bohumil Páník.

Ševce kromě laciné a hodně šťastné branky nejlepšího ligového střelce Kuchty mrzela hlavně neproměněná vyložená příležitost kapitána Poznara v 66. minutě. „Za stavu 2:1 jsme měli stoprocentní šanci, tu kdybychom dali, možná bychom to uhráli. Domácí by pak museli otevřít hru a my jsme tam měli rychlostní typy. Na Slavii si moc stoprocentních šancí nevytvoříte, pokud chceme pomýšlet na dobrý výsledek, musíte ji proměnit,“ ví dobře Páník.

V závěru poločasu sudí Ginzel po poradě s videorozhodčím dvakrát v krátké době odvolal původně nařízenou penaltu pro Slavii. V 39. minutě nejprve zrušil pokutový kop a navíc červenou kartu pro Cedidlu za údajný faul na Tecla, poté vzal zpět své rozhodnutí, když si Vraštil při odkopu nastřelil ruku. „VAR (videorozhodčí) dnes potvrdil, co měl,“ poznamenal zlínský kouč.

Slavia si na rozhodčí nijak nestěžovala. Jako jediná dál drží neporazitelnost v ligové sezoně. Svou rekordní šňůru bez prohry v nejvyšší soutěži protáhla už na 40 utkání a vyrovnala i nejlepší československou sérii v podání Sparty z let 1943 až 1946. Pokud v neděli uspěje ve vršovickém derby proti Bohemians 1905, bude slavit šest kol před koncem sezony mistrovský hattrick.

Fastav po páté porážce v řadě zůstává třináctý, záchranu stále jistou nemá.

Naproti tomu fotbalisté Slovácka stále bojují o účast v evropských pohárech. Svěřenci trenéra Svědíka ve středečním 28. kole první ligy porazili nováčka Brno 4:2. Tým z Uherského Hradiště vedl v první půli po trefách Havlíka a Petržely 2:0, za hosty snižoval stoper Pernica z pokutového kopu a po přestávce vyrovnával Štepanovský. Domácí ale góly uzdraveného Daníčka z penalty a střídajícího urečky během čtyř minut strhli výhru na svoji stranu.

Byl to pro nás těžký zápas, měli jsme dobrý vstup do utkání, ale už v první půli jsme tam měli okénka a nechali jsme soupeře hrát. Vyvrcholilo to penaltou, která byla zbytečná. Po přestávce jsme reagovali na vývoj střídáním, ale neuhlídali jsme Brno při vyrovnání. Zákrok na Klimenta jsem viděl, byl to jasný faul a pro nás velice důležitý okamžik. Vzali jsme Brnu euforii, přidali jsme další gól, čímž jsme odpor Brna zlomili. Dali jsme čtyři góly a zaslouženě vyhráli,“ prohlásil trenér Slovácka Martin Svědík.

Domácího kouče po výhře mrzela vykartování Divíška a Jurečky před důležitým duelem v Plzni. „Takových zbytečností se musíme vyvarovat, máme příliš úzký kádr,“ upozorňuje.

Slovácko se po dvou porážkách v Praze na Spartě a s Pardubicemi vrátilo na vítěznou vlnu a upevnilo si čtvrté místo v tabulce. Šestnáctá Zbrojovka prohrála podruhé za sebou a na patnácté Teplice, které drží poslední nesestupovou pozici, má stále čtyřbodovou ztrátu. V neděli se soupeři utkají na jižní Moravě.

FORTUNA:LIGA, vložené 28. kolo -

Slavia Praha - Fastav Zlín 2:1 (1:1)

Branky: 29. Stanciu, 50. Kuchta - 7. Potočný z pen. Rozhodčí: Ginzel - Dresler, Antoníček - Julínek (video). ŽK: Kačaraba - Vraštil. Bez diváků.

Slavia: O. Kolář - Kúdela, Kačaraba (74. Van Buren), Zima - Masopust, Traoré (64. Holeš), Stanciu (74. Hromada), Provod, Bořil - Tecl (46. Ševčík), Kuchta (81. Oscar). Trenér: Trpišovský.

Zlín: Dostál - Cedidla, Simerský, Procházka - Fantiš, Hlinka (87. Janošek), Vraštil (79. Janetzký), Čanturišvili - Dramé (70. Jawo), Poznar (87. Toutou), Potočný (80. Matejov). Trenér: Páník.

1. FC Slovácko - Zbrojovka Brno 4:2 (2:1)

Branky: 11. Havlík, 24. Petržela, 66. Daníček z pen., 70. Jurečka - 34. Pernica z pen., 60. Štepanovský. Rozhodčí: Berka - Horák, Kříž - Petřík (video). ŽK: Reinberk, Divíšek, Šimko, Jurečka - Čermák, Moravec, Štepanovský, Hladík. Bez diváků.

Slovácko: Nemrava - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek (67. Šimko) - Havlík, Daníček - Petržela (67. Jurečka), Sadílek (85. Kohút), Rezek (46. Tomič) - Kliment (77. Kubala). Trenér: Svědík.

Brno: Berkovec - Moravec, Dreksa, Pernica, Záhumenský - Reiter (72. Přichystal), Pachlopník (56. Gajič), Čermák, Texl (56. Růsek), Štepanovský (72. Fousek) - Hladík (72. Fila). Trenér: Dostálek.

Autor: Michal Konečný